به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس امروز شنبه 11 اردیبهشت در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تصریح کرد: اگرچه طی هفته گذشته قریب به 140 نفر از تعداد بیماران بستری کرونایی استان کاهش یافته اما تعداد فوتی ها نسبت به هفته قبل تر 1.5 برابر شده و افزایش فوتی های ناشی از کرونا ضرورت اجرای پروتکل های بهداشتی همگانی را ارتقا می دهد.

وی گفت: مراسم شب های احیا در شهرهای قرمز و نارنجی یعنی گرگان, مینودشت, گالیکش, کلاله, گنبدکاووس, آزادشهر, علی آبادکتول, کردکوی و بندرگز در فضاهای باز و به مدت 2 ساعت از ساعت 22 تا 24 با جمعیت محدود و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرا خواهد شد و نیروی انتظامی پس از ساعت 30 دقیقه بامداد مجاز به اعمال جریمه خواهد بود.

وی افزود: هیات امنای مساجد می توانند با هماهنگی صورت گرفته از ظرفیت مدارس و اماکن ورزشی سرباز برای سب های احیا استفاده کنند.

استاندار گلستان گفت : در حال حاضر بالاترین رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به نانوایی هاست و کمترین رعایت در سوپرمارکت ها به چشم می خورد که شبکه بهداشت، تعزیرات و اداره کل صمت موظف به نظارت و برخورد با افراد خاطی هستند.

حق شناس یادآور شد: در حال حاضر واکسیناسیون شهروندان بالای ۸۰ سال در حال انجام است باید مکان هایی برای مسقف با پارکینگ لازم با هماهنگی فرمانداری ها در شهرستان ها در نظر گرفته شود.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: