به گزارش برنا خراسان جنوبی اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در کمیته ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج و خانواده که به صورت وبینار برگزار شد ، عنوان کرد : با آماری که از سازمان ثبت و احوال گرفته شد ما در کل کشور در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خوشبختانه شاهد افزایش ازدواج بودیم و این امار در کل کشور ۵ درصد افزایش داشته و خوشبختانه این آمار در استان خراسان جنوبی به ۱۷ و هشت درصد و یا به عبارتی ۱۸ درصد افزایش نسبت به سال ۹۸ داشته است .

وی عنوان کرد : ما در سال ۹۸ در کل استان خراسان جنوبی ۵۹۸۸ مورد ثبت ازدواج داشتیم، اما در سال ۹۹ به ۷ هزار و پنجاه و چهار مورد افزایش پیدا کرده است که نشان دهنده افزایش ۱۸ درصدی آمار ازدواج در استان خراسان جنوبی هستیم .

کریمی ادامه داد : در خصوص ثبت طلاق هم در خراسان جنوبی در سال ۹۸ ، هزار و سیصد و شصت و سه مورد طلاق به ثبت رسیده اما در سال ۹۹ با یک کاهش حدود ۵ دهم درصدی ، هزار و سیصد و پنجاه و شش مورد طلاق صورت گرفته است .

وی افزود : تقویت آموزش مشاوره قبل از ازدواج می تواند افراد را با واقع بینی بیشتری با بهره گیری از علم مشاوره در انتخاب فرد مناسب راهنمایی می کند .

وی با بیان اینکه در استان خراسان جنوبی دو مرکز مشاوره فعال می باشد، گفت : انتظار داریم که در آینده با به کار گیری فارغ التحصیلان جوان به ویژه افرادی که دارای پروانه از سازمان نظام روانشناسی هستند تعداد این مراکز افزایش پیدا کند و ما تا پایان ۱۴۰۰ ، شاهد افتتاح دو مرکز دیگر باشیم .

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: