به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه داخلی سازی قطعات و مواد اولیه با هدف توسعه زنجیره تأمین در کارخانه کویرتایر خاطر نشان کرد: مهمترین وظیفه و تکلیف ما در ستاد توسعه خاوران همین است که منابع خاموشی که در استان داریم را بیدار کنیم.
وی ادامه داد: بر اساس سیاست های این ستاد، همه مدیران دستگاه های اجرایی فعال شده اند تا اثری ماندگار از خود بر جا بگذارند.
به گفته وی؛ اصلی ترین هدف ستاد توسعه خاوران، ایجاد تفکر توسعه ای در مردم است.
استاندار تصریح نمود: در راستای برنامه های این ستاد، نشست های متعددی با هلدینگ های اقتصادی و سرمایه گذاران برگزار شده است.
ملانوری، یکی از مشکلات اساسی استان را حضور برخی سرمایه گذاران فاقد صلاحیت عنوان کرد و گفت: ما به دنبال افرادی هستیم که از توان و تخصص لازم برخوردار  باشند تا بتوانند کاری را که شروع می کنند، با قدرت پیش ببرند.
وی هدف از این اصرار را ایجاد حس امیدواری در مردم و ترغیب آنها به سرمایه گذاری عنوان کرد.
استاندار با اشاره به این که از بدو ورود به استان، شعار تدبیر، تلاش، توسعه را در دستور کار قرار دادیم، گفت: این شعار، الگوی رفتاری ما در مجموعه استان است و بر این باوریم که بدون فکر، برنامه و تلاش راه به جایی نمی بریم.
ملانوری اظهار داشت: شعارهای سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی، محور فعالیت های ما در استان می باشند.
وی متذکر شد: سیاست های اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش همه معضلات کشور است.
به گفته وی؛ در همین راستا در شورای اداری و برنامه ریزی استان به مدیران دستگاه های اجرایی تکلیف شد تا برنامه عملیاتی سالانه خود را بر مبنای شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین نمایند.
استاندار، امروز را به واسطه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای داخلی، نقطه عطفی برای تعالی حوزه اقتصادی استان برشمرد و گفت: کویر تایر، از جمله واحدهایی است که با عزم، اراده و اعتماد بنفس مردم منطقه ایجاد شده است.
ملانوری یادآور شد: ما اگر در شرایط فعلی به دنبال رونق صنعت در استان هستیم، به خاطر پیشینه صنایع فاخری همچون کویر تایر می باشد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری امید در ادامه، وابستگی به واردات را بزرگترین فاجعه برای صنعت کشور عنوان کرد و گفت: رمز موفقیت کشور در داخلی سازی و تولید بومی است.
مدرس خیابانی، تولید را عامل اصلی در رفع همه مشکلات خواند و تصریح نمود:هر واحد تولیدی که به دنبال طرح و پروژه جدید نباشد، محکوم به فناست.
به گفته وی‌‌؛ طرح و پروژه، باعث تعالی سازمانی می شود.
مدیرعامل شرکت کویر تایر نیز طی گزارش مبسوطی به تشریح روند شکل گیری این واحد تولیدی پرداخت.
زینلی به اهمیت دادن مجموعه به استعدادها، توان و ظرفیت نیروی انسانی تأکید کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: