به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جریان بازدید میدانی از اراضی پادگان خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف زمین های ارتش از موضوعاتی می باشد که طی سال‌های اخیر، به عنوان مطالبه مردم و رسانه‌ها مطرح شده است.
وی ادامه داد: تعیین تکلیف این اراضی، نیازمند به بررسی های تخصصی و فنی داشت که در جایگاه خود مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.
به گفته وی؛ برای رفع این مشکل کمیسیون ماده ۵ تشکیل شد و همکاری و تعاملاتی بین دستگاه‌ های متولی، ارتش، شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و استانداری صورت گرفت و طی نشست‌های متعددی که در این ایام اخیر برگزار شد، تصمیمات خوبی اتخاذ گشت.
استاندار با اشاره به مصوبات کمیسیون ماده ۵ استان، تصریح نمود: تعیین تکلیف فضاهای موجود و کاربری های املاک چه آنهایی که به عنوان فضای عمومی به شهرداری تحویل می شود، چه بخشی که برای کاربری های مسکونی و اداری در اختیار ارتش قرار می گیرد و چه آن قسمتی که برای تأمین تأسیسات شهری و خدماتی به حوزه راه و شهرسازی تحویل می شود، مهمترین مصوبه کمیسیون ماده ۵ بود.
ملانوری تأکید کرد: در قالب این تصمیمات فنی و مهندسی، اقداماتی شروع شده، شورای شهر و شهرداری ورود کرده اند و کار به خوبی در حال انجام است.
به گفته وی؛ حوزه‌های دیگر نیز اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی با اشاره به این که مکانی که الان در آن ایستادیم، فضای سبز است،ادامه داد: اقدامات زیرساختی لازم در این مکان، در حال انجام می باشد و بنا به قول آقای شهردار، به زودی روشنایی و فضای سبز ایجاد می شود .
به گفته وی؛ با اقداماتی که انجام شده، این مکان به عنوان یک مرکز تفریحی و فضای سبز در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
استاندار گفت: ارتش هم در اراضی در اختیار خود، چندین واحد مسکونی سازمانی احداث می کند، این اقدام ارتش به امنیت شهر، استان و کشور کمک می کند.
ملانوری ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی نیز در بخش در اختیار خود، اقداماتی در مسیر توسعه استان صورت خواهد داد.
وی با بیان این که کار در حال انجام است اما هنوز نواقص فنی، تخصصی و اداری وجود دارد، خاطر نشان کرد: بازدید امروز ما برای همین بود که شرایط و کارهای انجام شده را از نزدیک ببینیم و مشکلاتش را حل کنیم.
به گفته وی؛ روند کار خوب است و امیدواریم به زودی مردم نتیجه اقدامات را ببیند.
شایان ذکر است: بنا به برنامه ریزی های شهرداری، فضای سبز تعبیه شده در این مکان تا شهریور ماه تمام می‌شود و تجهیزات روشنایی هم هفته آینده نصب خواهند شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: