به گزارش برنا؛ کیفیت هوای تهران امروز شنبه 26 تیر 1400 با شاخص 87 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 93 در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۰) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر، در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم این شرایط جوی در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، علاوه بر این با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در برخی مناطق افزایش یافته و می‌تواند سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در ساعات بعدازظهر گردد.

به تدریج با افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت شنبه تاحدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

صبح روز یکشنبه (۲۷ تیر ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش یافته و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، همچنین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن در برخی مناطق کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است با افزایش تندی باد در ساعات پایانی یکشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: