برگزاری کارگاه رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و مدیران مدارس در بویر احمد

برگزاری کارگاه رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و مدیران مدارس
در بویر احمد

کارگاه یک روزه رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و مدیران مدارس متوسطه اول و دوم این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویر احمد؛مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در این جلسه گفت: قانون رسیدگی به تخلفات اداری که‌قانون فوق مشتمل بر سی و دو ماده و هجده تبصره طبق اصل 85 قانون اساسی در جلسه 1371.4.9 کمیسیون امور اداری و استخدامی تصویب و در‌جلسه روز یک شنبه سوم خرداد ماه یک هزار و سیصد و هفتاد و یک مجلس شورای اسلامی با یک سال مدت اجرای آزمایشی آن موافقت گردیده و در‌تاریخ 1371.4.28 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

کورش دلشاد افزود: عدالت و امانت داری دو ویژگی مهم اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان میباشد که مورد تاکید آموزه های دینی قرار گرفته و این دوشاخصه را اعضای هیات های رسیدگی باید مورد توجه قرار دهند.

دلشاد اظهار داشت: اندک بودن تخلفات در سیستم آموزش و پرورش بیانگر پاک دست بودن این نهاد پر جمعیت می‌باشد .

رئیس رسیدگی به هیأت تخلفات اداری اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت : یکی از راههای کاهش تخلفات اداری آشنایی همکاران با مواد قانونی می‌باشد چرا که فعل و ترک فعل در قانون برای آنها جرم مشخص گردیده.4123539_837

فهیمی با اشاره با اینکه بعضی از تخلفات جرم هستند که رسیدگی به آنها علاوه بر رای هیات ، دادگاه هم رسیدگی مینماید، اظهار داشت: در تمامی کشورها به جهت حفظ شأن کارمندان در ادارات هیات رسیدگی به تخلفات اداری تشکیل گردیده است لذا در آموزش و پرورش به جهت حفظ استقلال رای دولت و احکام اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری با امضاء وزیر صادر میگرد.

وی تصریح نمود هیات ها با دریافت گزارش ها از افراد حقیقی می‌توانند از کارمندان اداری شکایت نماید و تخلفات باید حتما همراه با مستندات باشد.

فهیمی بیان داشت :کلیه تصمیمات هیات رسیدگی به تخلفات به صورت جمعی اتخاذ میگردد.

جلسه آموزشی و توجیهی رسیدگی به تخلفات اداری با حضور کارمندان اداری و همچنین مدیران مدارس متوسطه اول و دوم شهرستان بویراحمد به صورت کارگاهی برگزار شد .

در این کارگاه یک روزه دکتر فهیمی آموزشهای لازم را به شرکت کنندگان مطرح نمود.4123541_551

انتهای پیام 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده