اهتمام استانداری خراسان جنوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

اهتمام استانداری خراسان جنوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور ایثارگران بر اهتمام استانداری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد.

به گزار ش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ افسانه زارعی با بیان این مطلب در دیدار صمیمی جمعی از خانواده های شهدا و جانبازان شاغل در استانداری با دکتر قناعت استاندار خراسان جنوبی، شهادت را عطیه ای الهی و ویژه بندگان شایسته پروردگار خواند .

وی با تأکید بر اینکه شهدا، مایه برکت جامعه می باشند، از مدیرانی که در اقدامات و برنامه های خود، پیوست فرهنگی شهادت و ایثار را مدنظر قرار می دهند، تقدیر کرد.

مشاور استاندار در امور ایثارگران به تشریح اقدامات این حوزه در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: در یک سال اخیر با رهنمودهای استاندار ، اقدامات ارزنده و کم نظیری در حوزه ایثار و شهادت در استان صورت گرفت.

زارعی ادامه داد: برگزاری یادواره های شهید ناصری، شهید کاوه، شهدای روحانی، 53 شهید منتسب به خانواده استانداری و ... از جمله اقداماتی است که در طول سال جاری انجام شد و نتایج خوبی هم به همراه داشت.

وی با اشاره به پیگیری های استاندار مبنی بر تدفین شهید گمنام در محوطه استانداری، تأکید کرد: این اقدام ارزشمند، مورد اقبال قرار گرفت .

به گفته وی؛ موضوع ساماندهی گلزار شهدا از دغدغه های استاندار و از موارد تأکیدی در سفرهای شهرستانی بود که با نگاه ویژه به نتایج خوبی هم رسید.

مشاور استاندار در امور ایثارگران تصریح کرد: در سال جاری، موضوع سرکشی به خانواده های شهدا و ایثارگران، دیدار با جانبازان و آزادگان، تقدیر پیشکسوتان و ... به طور ویژه در دستور کار استاندار قرار داشت.

زارعی افزود: این مهم در شهرستان ها هم به طور ویژه و البته به تبعیت از استاندار در دستور کار فرمانداران هم قرار داشت.

وی متذکر شد: موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران هم از موضوعات مهمی بود که با پیگیری های شخص استاندار در دستگاه های اجرایی به طور ویژه دنبال شد.

به گفته وی؛ بنا به تأکیدات صورت گرفته توجه به حوزه ایثار و شهادت، در اولویت برنامه های سال آینده قرار خواهد داشت.

 

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده