افزایش ۲۲ درصدی شمار جانباختگان سوانح جاده ای در کهگیلویه و بویر احمد

افزایش ۲۲ درصدی شمار جانباختگان سوانح جاده ای در کهگیلویه و بویر احمد

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:شمار جانباختگان سوانح جاده ای کهگیلویه و بویراحمد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛جهان بخش وحدت نژاد اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۲نفر بر اثر حوادث ناشی از تصادف در کهگیلویه و بویراحمد جان خود از دست داده اند در حالی که مدت مشابه پارسال ۸۸ نفر در سوانح جاده ای استان جان باخته بودند.

وی همچنین از افزایش ۲۱.۳ درصدی شمار مصدومان سوانح جاده ای استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار و ۵۴۵ نفر براثر تصادف خودروها زخمی شده اند در حالی که مدت مشابه پارسال ۱۰ هزار ۶۵۸ نفر مصدوم شده بودند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مجموع ماموریت های تصادف های جاده ای استان در سال جاری را ۹ هزار و ۳۷۲مورد اعلام کرد و گفت: مدت مشابه پارسال هفت هزار و ۸۶۳ تصادف در کهگیلویه و بویراحمد امدادرسانی شده بود.

وحدت نژاد تاکید کرد: همچنین شمار ماموریت های بیماران قلبی کهگیلویه و بویراحمد امسال ۹.۶درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش نشان می دهد.

وی عنوان کرد: امسال ۲هزار و۳۷۳ بیمار قلبی در استان امدادرسانی شد در حالی که مدت مشابه پارسال ۲هزار و۱۴۴ بیمار قلبی امدادرسانی شده بود.

وحدت نژاد مجموع ماموریت های اورژانس کهگیلویه و بویراحمد را ۵۰ هزار و۳۴ مورد برآورد کرد و افزود: پارسال ۴۷ هزار و۸۳۲ سانحه رانندگی استان امدادرسانی شده بود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد: این افراد به دلایلی مانند گزش خزندگان، سوانح جاده ای، گازگرفتگی، غرق شدگی،مسمویت، بیماری و سایر حوادث نیازمند کمک بوده اند.

وحدت نژاد بیان کرد:هم اکنون ۵۱ پایگاه فوریت های پزشکی در استان فعالیت دارند که هر کدام با یک دستگاه آمبولانس ماموریت های خود را انجام می دهند.

وی تاکید کرد: همچنین سه دستگاه موتورلانس برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در زمان ترافیک و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای استفاده در هنگام حوادث با شمار بالای مصدومان در اختیار فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده