استاندار خراسان جنوبی از آغاز مرحله توزیع میوه تنظیم بازار از ۲۶ اسفندماه خبر داد

استاندار خراسان جنوبی از آغاز مرحله توزیع میوه تنظیم بازار از ۲۶ اسفندماه خبر داد

استاندار خراسان جنوبی گفت: توزیع میوه تنظیم بازار از ۲۶ اسفندماه در استان آغاز می‌شود و از نظر ذخیره‌سازی اقلام اساسی وضعیت مناسبی داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با اعلام این خبر در نشست مشترک ستاد تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک، به بازدید امروز خود از انبارهای ذخیره‌ سازی اقلام اساسی از جمله سردخانه ذخیره‌ میوه و مرکبات اشاره کرد و گفت: ۲۹۵ تن انواع میوه نوروزی در استان ذخیره‌ سازی شده که ۱۵ درصد بیشتر از مصوبه کمیسیون تنظیم بازار است.

وی تأکید کرد: محل‌های توزیع میوه تنظیم بازار با بنر مشخص شده و دستگاه های متولی بر نحوه توزیع نظارت‌ کامل دارند.

استاندار با تأکید بر اینکه نظارت بر بازار از جمله مراکز عرضه و توزیع اقلام اساسی باید کامل و دقیق باشد، گفت: در این نظارت‌ ها با هرگونه تخلف احتمالی برخورد قاطع و جدی صورت گیرد.

وی افزود: در آستانه سال نو هستیم و سال جدید هم مقارن با ماه مبارک رمضان شده که باید در این مدت نسبت به تأمین اقلام اساسی مردم، توزیع مناسب و رصد آن نسبت به سایر روزهای سال جدی‌تر باشیم.

قناعت با اشاره به بازدید امروز خود از انبارها و سردخانه‌های ذخیره کالاهای اساسی استان گفت: بازدیدی از سردخانه گوشت قرمز و گوشت مرغ داشتیم که خوشبختانه درخصوص تأمین گوشت قرمز و سفید در استان هیچ مشکلی نداریم.

به گفته وی؛ یکی از مشکلات اساسی در خراسان جنوبی کمبود سردخانه است و به همین دلیل، مرغ منجمد استان در استان‌ های همجوار نگهداری می‌شود.

استاندار با بیان اینکه صبح امروز با یکی از سرمایه‌گذاران ایجاد سردخانه در مرکز استان دیدار داشتیم، متذکر شد: باید پیگیری ها برای احداث سردخانه به گونه‌ای انجام شود که فروردین سال آینده در بیرجند عملیات اجرایی سردخانه ۳۰ هزار تنی در سه فاز آغاز گردد تا برای همیشه مشکل ضعف سردخانه در استان رفع شود.

به گفته وی؛ از انبارهای ذخیره برنج و شکر مرکز استان بازدید شد و در زمینه تأمین شکر، برنج و گندم به اندازه کافی تأمین شده و مردم هیچ نگرانی نداشته باشند.

قناعت به بازدید خود از انبار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۱۲ هزار تن کود شیمیایی در استان توزیع شده و ذخیره سازی هم به میزان کافی انجام شده است.

وی در ادامه اجرای طرح کالابرگ الکترونیک را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و گفت: مدیران دستگاه‌های متولی حمایت‌های لازم را داشته باشند تا این طرح با موفقیت به نحو احسن در استان اجرا شود.

استاندار با اشاره به اینکه تاکنون ۵۶۷ فروشگاه در استان به سامانه کالابرگ الکترونیک متصل شده‌اند گفت: اگر فروشگاه‌ های بیشتری خواهان اتصال به این سامانه باشند جای نگرانی وجود ندارد.

به گفته وی؛ استفاده از کالابرگ الکترونیکی اختیاری است و از رشد نقدینگی جلوگیری می‌کند.

قناعت متذکر شد: لازم است در سامانه ۱۲۴ صمت علاوه بر پاسخگویی هوشمند، نیروی کشیک در نظر گرفته شود تا در صورت مراجعه حضوری مردم امکان پاسخگویی وجود داشته باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای گوشت سفید و قرمز، برنج و شکر در استان دستگاه‌های متولی تدابیر لازم را برای تأمین بموقع این اقلام به خصوص گوشت مرغ انجام دهند.

استاندار با بیان اینکه در تعطیلات نوروز کشتارگاه‌های طیور باید فعال باشند، افزود: نظارت کامل بر فعالیت نانوایی‌ها نیز انجام شود تا مردم ما در تأمین نان خود مشکلی نداشته باشند.

به گفته وی؛ سامانه "نانی نو"، سامانه‌ ای هوشمند است که سهمیه آرد نانوایی‌ ها را براساس پخت و عرضه کم و زیاد می‌کند و مسئولان دخالتی در کاهش سهمیه‌ها ندارند.

قناعت درعین حال از افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های استان در سال جاری خبر داد و گفت: در زمینه تأمین و ذخیره‌سازی آرد در استان مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: درخصوص تأمین آرد شهرستان‌های گردشگرپذیر در نوروز مشکلی نداریم و آرد مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده