افزایش مراجعین با علائم تنفسی به بیمارستان‌های خراسان جنوبی

افزایش مراجعین با علائم تنفسی به بیمارستان‌های خراسان جنوبی

مراجعین با علائم تنفسی به بیمارستان‌های خراسان جنوبی افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه طی سه هفته گذشته با افزایش مراجعین به بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مواجه هستیم گفت: تغییرات رنگ بندی در کشور و شهرستان‌های استان نیز حکایت از افزایش مبتلایان و بالا رفتن آمار بیماری کرونا دارد.
اسحقی افزود: شرایط به گونه‌ای است که برای خیلی از مردم ساده انگاری پیش آمده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمتر شده است و این مسئله می‌تواند در افزایش مبتلایان موثرباشد.

وی با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور، گفت: کرونا همچنان در گردش است و از بین نرفته است. اکنون اکثر مواردی هم که سرماخوردگی استنباط می‌شود، کروناست.


متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره وضعیت کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر تعداد موارد ابتلا به کرونا افزایش یافته است و روند ابتلا نسبت به چند هفته قبل افزایش پیدا کرده است. با این وجود باید دید که شرایط بیماری در کشور طی یکی دو هفته آینده به چه صورت پیش می‌رود، آیا روند صعودی ادامه می‌یابد یا کاهش پیدا می‌کند؟


اسحقی با اشاره به اینکه در آستانه سال جدید قرار داریم و مردم بیشتر در مراکز خرید و تجمعی حضور می‌یابند افزود: با توجه به این مسائل، نگرانی و دغدغه ما برای گروه‌های پرخطر بیشتر از سایرین است و لذا توصیه می‌شود گروه‌های آسیب پذیر، افراد مسن، کسانی که دچار بیماری زمینه‌ای هستند، افرادی که واکسن تزریق نکرده اند و افراد دچار نقص سیستم ایمنی از شرکت در تجمعات غیر ضروری جداً خودداری کنند.


متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه بیرجند با بیان اینکه مهمترین راه‌های انتقال بیماری از طریق تماس و تنفس است افزود: زدن ماسک، شست و شوی دست ها، رعایت نکات بهداشتی و تزریق واکسن از نکاتی است که در پیشگیری از کرونا موثر است.


اسحقی افزود: سردرد، درد‌های عضلانی، تب، سرفه، تنگی نفس و در مواردی هم مشکلات گوارشی از علائم این بیماری است.

 

انتهای پیام
خبرنگار:مرضیه شهریاری
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده