۶۴ گروه گشت محسوس و نامحسوس جاده های کهگیلویه و بویراحمد را پوشش می دهد

۶۴ گروه گشت محسوس و نامحسوس جاده های کهگیلویه و بویراحمد را پوشش می دهد

جانشین پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد از استقرار۶۴ گرو گشت محسوس و نامحسوس در جاده های استان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سرهنگ حسن دانایار گفت: در تعطیلات نوروز، ۵۳ گروه گشت محسوس و ۱۰ گروه گشت نامحسوس پلیس همه جاده‌های اصلی و فرعی استان را به صورت شبانه روزی زیر پوشش قرار داده و به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

وی تاکید کرد: با توجه به آغاز موج دوم سفرها و پیش بینی افزایش تردد و حجم تصادف ها ،ماموران پلیس راه استان با تخلفات حادثه ساز بدون اغماض برخورد قانونی کرده و خودروهای شوتی و حامل اتباع افغان را توقیف و به پارکینگ منتقل می کنند.

جانشین پلیس راه استان تصریح کرد: مطابق قانون ،خودروی رانندگانی که در حالت مستی و با مصرف داروهای روانگردان اقدام به رانندگی می‌کنند به پارکینگ منتقل و به مقامات قضایی معرفی می‌شوند.

سرهنگ دانایار از رانندگان وسایط نقلیه خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، سفرهای ایمنی را پشت سر بگذارند و از بروز سوانح رانندگی در روزهای تعطیل و نوروزی جلوگیری کنند.

جانشین پلیس راه استان گفت: در چند روز اخیر بیشترین حجم تصادف منجر به فوت استان در جاده های یاسوج- شیراز ، کمربندی یاسوج و یاسوج به بابامیدان اتفاق افتاده است.

سرهنگ دانایار تصریح کرد که بیشترین سوانح رانندگی در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرهای استان اتفاق افتاده است که وجود روستاهای زیاد، جاده‌های فرعی و تخطی از سرعت مطمئنه در ورودی شهرها موجب بروز این سوانح شده است.
وی از رانندگان خواست از هر گونه عجله و شتاب، سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ خودداری کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند تا سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و خانواده تجربه کنند.

۲۸گروه راهداری با افزون بر ۲۰۰ نیرو در جاده های کهگیلویه و بویراحمد خدمت رسانی می کنند.

۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که یکهزار کیلومتر آن جاده اصلی، ۵۰۰ کیلومتر راه فرعی و بقیه جاده های روستایی است.

چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.

۴۴ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در مناطق روستایی و ۵۶ درصد در شهرها سکونت دارند. ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت ۷۳۰هزار نفری استان در روستاها زندگی می کنند.

استان کهگیلویه و بویراحمد با حدود ۷۳۰ هزار نفر جمعیت دارای ۹ شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

انتهای پیام 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار گوگل نیوز

    اخبار برگزیده