به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ بهروز اسودی  افزود: مجوز این تعداد طرح از نوع ایجادی و پروانه بهره برداری است که با پرداخت تسهیلات به آنها زمینه اشتغال حدود ۴۳۰ نفر فراهم می‌شود.
وی با بیان اینکه از شهریور ۹۷ تا کنون ۲ هزار و ۱۶۴ واحد تولیدی استان سمنان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید شدند، تصریح کرد: درخواست متقاضیان تسهیلات رونق تولید در جلسه‌های کمیته بررسی و تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی این استان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد.
اسودی بیان کرد: تا کنون پرونده یکهزار و ۳۱۶ واحد به ارزش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: پرونده ۱۹۹ واحد تولیدی متقاضی برای دریافت تسهیلات به ارزش هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در بانک‌های عامل در دست بررسی است.
به گفته وی، تا کنون ۷۹۸ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی بیش از هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال معادل ۸۰ درصد از سهم استان سمنان در تسهیلات رونق تولید ۹۷ را دریافت کردند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، با اشاره به بررسی مشکلات ۷۹۵ واحد تولیدی در جلسات قبلی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سمنان، ابراز داشت: به منظور رفع موانع یک هزار و ۸۰۹ مصوبه به تصویب اعضا رسید که عمده مشکل مطرح شده از سوی واحدها مربوط به تأمین مالی و تسهیلات، تأمین اجتماعی، مالیاتی و امور زیربنایی است.