به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، سید علی باقری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز خبرداد: در پی بی توجهی مردم و بدون اطفاق آتش در مناطق حساس مراتع  روستای تنگ چنار ۱/۵هکتار  در آتش سوخت.

وی ادامه داد: با اطلاع از ایجاد حریق در مراتع روستای تنگ چنار در روستای تنگ چنار مقابله با آتش در این مراتع و ممانعت از گسترش  آن توسط نیروهای یگان‌ حفاظت اداره منابع طبیعی مهریز با همکاری آتش نشانی شهرستان و نیروهای مردمی آغاز شد.

باقری تصریح کرد: با اقدام سریع همه ارگان ها به ویژه مردم این روستا  از گسترش آتش و از وارد آمدن خسارت بیشتر به مراتع جلوگیری  بعمل آمد.

وی گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ‌، حفاظت و صیانت از عرصه‌های ملی را در راس برنامه‌های خود قرار داده  اما مشارکت مردم و شوراها‌، دهیاران و همکاری دستگاهها در این زمینه دارای اهمیت بالایی است.‌

باقری افزود: با توجه به خشکی علوفه های مرتعی از روشن نمودن آتش در مراتع خودداری  تا دیگر شاهد بروز اینگونه حوادث نباشیم و در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع موضوع را بلافاصله به شماره تلفن رایگان 1504 اطلاع دهند تا با اقدامات به موقع خسارات  وارده را کاهش داد.