به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ قیمت مسکن تحت تاثیر عرضه و تقاضا در حال نوسان است و با افزایش قیمت آن در سال‌های اخیر بسیاری با مشکل تامین سرپناه مواجه شدند.

بیش از یک سال است که قیمت خرید و فروش و همچنین ساخت و ساز مسکن در کشور و به تبع آن در استان زنجان به شدت افزایش یافته و شهروندان به‌ویژه جوانان را نگران کرده است.

به همین منظور، جلسه مطالبه‌گری تشکل‌های دانشجویی با موضوع وضعیت نابسامان مسکن روز دوشنبه در دانشگاه زنجان برگزار شد.

دوره اول دولت تدبیر و امید، صَرف تکمیل مسکن مهر شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه سیاست‌گذاری اصلی مسکن در وزارت راه و شهرسازی اتفاق می‌افتد، گفت: دوره اول دولت تدبیر و امید، صَرف تکمیل مسکن مهر شد و تمام همّ و غمّ دولت به اتمام رساندن این طرح بزرگ و سایر طرح‌های جاری در کشور و به ثمر رساندن آن‌ها شد.

مهرداد سلطانی با بیان اینکه مسکن مهر، طرح وسیعی بود، اظهار داشت: زنجان، نسبت به سایر استان‌ها در این زمینه پیشگام بود و مشکلات کمی نسبت به سایر استان‌ها داشت.

وی خاطرنشان کرد: بخش دوم عملکرد دولت تدبیر و امید در مسکن که از سال گذشته کلید خورده، به دنبال طرح دیگری بود تا نیاز جامعه به مسکن را برطرف کند که در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری پایدار آغاز شد.

سلطانی افزود: هدفگذاری دولت در طرح جدید، ایجاد مجتمع‌های شهرکی نبود بلکه نگاه به بافت‌های ناکارآمد و فرسوده در شهرها بود که باید نوسازی شود.

معاون استاندار زنجان گفت: به دلیل جاری بودن زندگی در بافت فرسوده، وجود ترافیک و محدودیت در محله‌ها، طرح بازآفرینی در بافت فرسوده سخت است و این کار با کندی پیش می‌رود و به نظر می‌رسد فرسایشی است اما در صورتی که پا بگیرد شاهد برکات و خیرات آن خواهیم بود.