به گزارش گروه استان های برنا؛ غلامرضا دانش فر در بازدید از حوزه امتحانی دوره های  مختلف سواد آموزی بخش مرکزی شهرستان بوشهر با  تقدیر از کارهای انجام گرفته در با سوادی افراد جویای خواندن و نوشتن اظهار داشت :سرانه آموزشی در سال جاری نسبت سال گذشته دوره های سوادآموزی و انتقال بیش از 8 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: طرح های مختلفی برای کمک بیشتر به منظور نظارت و اجرای بهتر برنامه های سوادآموزی به دفتر مرکزی پیشنهاد شده و که جهت اجرا در حال تبیین و بررسی می باشد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان تصریح کرد: در سال جاری تاکنون نسبت به سال قبل در بحث تحت پوشش قرار دادن افراد جویای سواد به رشدی بیش از 66 درصد رسیده است.

دانش فر اضافه کرد: در سال قبل افراد جذب شده در طرح ها و برنامه های دوره های مختلف سوادآموزی در استان 3 هزار و 821 نفر بوده که این رقم در سال جاری به 6 هزار و 393 نفر رسیده است.

وی  در ادامه" بحث سلامت  برگزاری امتحانات پایانی را  بسیار مهم دانست " و بیان داشت: برای کیفیت بخشی و نیز سلامت بیشتر آزمون های گرفته شده از سواد آموزان پس از تصحیح در مناطق و شهرستان ها، توسط  کارشناسان در استان مورد بازبینی دقیق قرار خواهد گرفت.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان به برگزاری ارزشیابی های ادواری طول سال تحصیلی هم اشاره ای کرد و یادآور شد: در طول سال تحصیلی توسط آموزش دهندگان حهت آشنایی بهتر سواد آموزان با آزمون های پایانی ارزشیابی های تکمیلی برگزار می گردد.

دانش فر با بیان اینکه "استفاده از تمام ظرفیت ها در تمامی مناطق و شهرستان ها" لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: باید در کنار نظارت مستمر بازرسان استان، از تمام ظرفیت ستاد امتحانات شهرستان ها و مناطق نیز  بهره کافی گرفته شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: