به گزارش گروه استان های برنا؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداربوشهر روز چهارشنبه در نشست تشکل های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی این استان گفت: دراین ارتباط نشست های مستمر برای شنیدن دغدغه های کارگران و مسائل و مشکلات تشکل های کارگری باید در استان برگزار شود.

مجید خورشیدی افزود: هر قدر مطالبات کارگری به صورت انسجام یافته بیان شود از قدرت و قوام بیشتری برخوردار می شوند.

وی بیان کرد: نظام سندیکایی و تشکلی کارگری در دنیا بخشی مهم از سامان سیاسی هر کشور به شمار می رود و در جمهوری اسلامی هم به همین صورت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مسئولان خود را جزود تشکل های کارگران می دانند و با برگزاری جلسه های مستمرتلاش می شود مسائل و مشکلات این تشکل‌ها بررسی و در راستای برطرف کردن آنها گام برداشت.

وی اضافه کرد: مشکلاتی در بخش درمان وجود دارد که تلاش می شود با همت سازمان تامین اجتماعی برطرف شود.

خورشیدی گفت: با توجه به این وضعیت اشتغال و حضور قابل توجه جامعه کارگری انتظار می رود وضعیت درمان مطلوب تری برای کارگران رقم بخورد.

وی برضرورت فعالیت قانونی تشکل های کارگری و گرفتن مجوزهای لازم برای تشکل های مختلف تاکید کرد.

خورشیدی در اهمیت تشکل های کارگری و موضوع کار و کارگر همین بس که نظام جمهوری اسلامی یکی از حمایتی ترین قانون های کار را در تمام دنیا دارد

این مقام مسئول اضافه کرد: قانون کار جمهوری اسلامی به دلیل نگاه حمایتی که داشت درمجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد و نظام سیاسی کشور نیز به واسطه وجود جنبه های حمایت گرایانه این قانون این مساله را پذیرفت.

وی یادآور شد: قانون کار جمهوری اسلامی هر چند با برخی از مسائل قانونی کشور در تعارض بود و چالش ایجاد می کرد اما با نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید و این نشان از اهمیت نظام جمهوری اسلامی به مساله کار و کارگراست.

وی بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی که برآمده از یک انقلاب عمومی با ایدئولوژی اسلامی است باید از چنین قانونی برخوردار باشد.

خورشیدی اضافه کرد: همچنین ایران به دلیل اینکه از گذشته میثاق اقتصادی سیاسی را پذیرفته ملزم به رعایت الزامات بین المللی در خصوص مسائل کارگری است.

وی ادامه داد: در سال ۶۰ با وجود اینکه کشور با مساله ترور و ناامنی روبه رو بود قانونی در رابطه با حمایت از تشکل های صنفی و تخصصی تصویب کرد که بیانگر اهمیت نظام جمهوری اسلامی به حضور تشکل هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: این استان با توجه به ظرفیت هایی که دارد از جمله استان های اقتصادی کشور است و تمرکز سرمایه گذاری به آن حجم در محدوده جغرافیایی کوچک را درهیچ جای کشور به استثنای پارس جنوبی نداریم.

وی تاکید کرد: اقتصاد اگر ارزش افزوده آن را حساب کنیم باید ناشی از کار و یا سرمایه باشد و جمع این دو مورد می تواند ارزش اقتصادی را ایجاد کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: