به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح‌الله حقیقی در جلسه هیات امنای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اظهار داشت: با توجه به اینکه به‌رغم گذشت زمان زیادی از کلنگ‌زنی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، این پروژه به اتمام نرسیده، ضروری است کمیته‌ای با حضور دستگاه‌های مرتبط تشکیل و با تفکیک وظایف، سهم هر یک از دستگاه‌ها برای تکمیل این پروژه مشخص شود.

مقام عالی استان ادامه داد: این کمیته با حضور مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، راه و شهرسازی، راهداری، بنیاد مسکن، شهرداری، ارتش، معاونت عمرانی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سایر دستگاه‌های مرتبط و به ریاست معاون سیاسی استاندار تشکیل شده و ظرف یک هفته آینده، تفکیک وظایف و سهم هر یک از دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت بخش خصوصی استان به صورت دقیق در پیشرفت این پروژه مشخص و ارائه شود تا با تقسیم‌بندی تکالیف نسبت به تکمیل پروژه اقدام شود.

وی با بیان اینکه اساس کار این است که این پروژه به نتیجه برسد، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه اعتبارات قابل توجهی برای تکمیل این پروژه نیاز است، جلسات کمیته باید به صورت منظم و عملیاتی تشکیل شده و مراحل ادامه کار، اولویت‌بندی و مرحله‌بندی شود.

استاندار زنجان افزود: این مرکز، یکی از پروژه‌هایی است که در برنامه بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به استان زنجان قرار دارد.

گفتنی است، مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس زنجان در سال ۸۹ در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع با پنج هزار و ۳۰۰ مترمربع زیربنا در منطقه گاوازنگ (ائل داغی) کلنگ‌زنی شده اما به دلایل مختلف از جمله نبود اعتبارات با گذشت ۹ سال تنها ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: