به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، نشست هم اندیشی و برنامه ریزی مشاوران فرمانداران سراسر استان در حوزه بانوان و خانواده با حضور «احمد ترحمی» معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و «فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری درشهرستان تفت-روستای طزرجان برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این نشست با ابراز خرسندی از ارائه و اجرای برنامه های هدفمند در حوزه بانوان و خانواده گفت:نگاه ما نسبت به جامعه نگاهی مبتنی بر تفکیک جنسیتی نیست و در این حوزه عنصر مطلوب حرکت بر محور حقوق شهروندی محسوب می شود.

«احمد ترحمی»افزود:در استان یزد شاهد رشد و حضور بانوان در مسئولیت های مدیریتی هستیم و اولین معاون استاندار و بخشدار زن نیز در این راستا منصوب شد که امید است بتوان از ظرفیت بانوان توانمند در سایر بخش ها نیز استان و کشور را بهره مند ساخت.

وی اظهار داشت:حاشیه نشینی،طلاق،اعتیاد،مفاسد اخلاقی و نقاط حاد و بحرانی (مناطقی با میزان بالای آسیب های اجتماعی) از آسیب های اجتماعی شاخص در کشور هستند و زنگ خطر بسیاری از آن ها در استان یزد نیز به صدا در آمده است.

معاون استاندار یزد خاطرنشان کرد:با توجه به موضوعاتی که با آن روبرو هستیم ، نشاط و پویایی در خانواده به عنوان مهم ترین کانون نقش پذیری و زیربنای مدیریت آسیب های اجتماعی می تواند در این عرصه بسیار موثر واقع شود که نیازمند توجه ویژه از سوی تمام بخش ها است.

«احمد ترحمی» به مسئولیت جمعی و فعالیت همسو از سوی دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف در کنترل و مدیریت آسیب های اجتماعی تاکید و برنامه ریزی موثر،مطالبه گری و حساس سازی اجتماعی در این عرصه به ویژه از فعالان حوزه خانواده را خواستار شد.

ترحمی با اشاره بر اهمیت انتخابات دوم اسفند ماه در سال جاری افزود: بانوان علاوه بر شرکت در انتخابات می توانند مشارکت آفرین باشند و امید است با تکیه بر اصل همبستگی و توجه به شرایط فعلی کشور بتوانیم برگزاری انتخاباتی با شکوه و سالم را شاهد باشیم.

 معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پایان بیان کرد:حمایت از بانوان کارآفرین و فعال اقتصادی در رشته های مختلف و توانمندسازی برای ورود به چرخه اقتصاد درتمام شهرستان ها مورد توجه قرار گرفته است و تلاش می شود با تقویت حمایت و تسهیلگری از سوی بانک ها و دستگاه های اجرایی رشد قابل توجه ای را در این زمینه شاهد باشیم.

 

* توجه به ایفای نقش بانوان کارآفرین در اقتصاد خانواده و جامعه / تلاش برای ایجاد نمایشگاه های دائمی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در این نشست مطرح کرد: حوزه بانوان و خانواده در استان بر آموزش و آگاه سازی،نشاط ،توانمندسازی و ایفای نقش بانوان در عرصه های مختلف با تاکید بر انسجام خانواده متمرکز شده و برنامه هایی در این راستا نیز به مرحله اجرا رسیده است.

«فاطمه دانش یزدی» بر ضرورت تمرکز هر چه بیشتر برنامه های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان ها تاکید و افزود:اغلب برنامه های شاخص در مرکز استان برگزار می شود و برای بهره مندی همگانی از این فرصت و ظرفیت ها، لازم است پوشش شهرستانی را  بیش از  گذشته در نظر گرفت.

دانش یزدی افزود:ایجاد نمایشگاه های دائمی توانمندی های بانوان در شهرستان ها نیز مورد نظر است که اقدامات اولیه در این راستا صورت گرفته و برنامه ریزی و تلاش بین بخشی برای تحقق این امر در حال انجام است.

گفتنی است در این نشست توسعه پارک های ویژه بانوان در سطح استان ،ایجاد نمایشگاه های دائمی صنایع دستی و توانمندی بانوان، حمایت از زنان سرپرست خانوار برای رسیدن به خودکفایی،تنوع بخشی به آموزش های مورد نیاز خانواده در سطح شهرستان ها ،کمک به تکمیل زنجیره تامین و توزیع محصولات خانگی از سوی مشاوران فرماندار در حوزه بانوان و خانواده مطرح و مورد هم اندیشی و تبادل نظر قرار گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: