به گزارش گروه استان های برنا؛ تولیدش در ایران به حدود ۱۲۰ سال پیش و زمان ناصرالدین شاه در تهران برمی گردد.

چندین سال یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بروجن تعطیل شده بود و فعالیتی نداشت.

مظاهر ربیعی رئیس اداره صنعت و معدن بروجن در این زمینه گفت: این واحد، یک واحد تولید گونی بافی بود که به دلیل بدهی تعطیل شد.

او افزود: پارسال یک سرمایه گذار اقدام به خرید این واحد صنعتی کرد تا مجدداً آن را احیا کند.

حسین ادیبی مدیرعامل کارخانه بستنی داتیس گفت: پارسال اقدام به خرید این کارخانه تعطیل کردیم که پس از تعمیر و بازسازی این واحد صنعتی، با خرید و نصب تجهیزات و دستگاه‌های تمام ایرانی تولید بستنی شروع به فعالیت کردیم.

ادیبی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه ۲۰ تن شیر وارد این کارخانه و تبدیل به بستنی می‌شود.

تولید روزانه هشت هزار کارتن بستنی در چهارمحال و بختیاری

او با اشاره به اینکه  روزانه بین ۶ تا ۸ هزار کارتن بستنی تولید و روانه بازار مصرف می‌گردد ،گفت: ۵۰ درصد از تولیدات این کارخانه به کشور عراق و ۵۰ درصد دیگر در سراسر کشور توزیع می‌شود.

ادیبی افزود: بیش از ۳۰ نوع بستنی بر پایه شیر بر پایه انواع میوه‌ای با طعم‌های وانیلی، زعفران و کاکائو تولید می شود و در حال حاضر ۱۵۰ نفر در سه شیفت کاری در این واحد صنعتی مشغول فعالیت هستند.

او ادامه داد: تا یک ماه آینده خط تولید جدیدی به خطوط این کارخانه اضافه می‌شود که علاوه بر اینکه تولیدات این واحد صنعتی از هشت هزار کارتن در روز به ۱۵ هزار کارتن افزایش می‌یابد، زمینه اشتغال ۳۰ نفر دیگر را نیز فراهم می‌کند.

ثمینا بنی هاشمی مدیر تولید کارخانه با بیان اینکه ۸۰ درصد نیروی کار این کارخانه را خانم‌های سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند ، ادامه داد : در این کارخانه انواع بستنی با نان، قیفی، حصیری، لیوانی و چوبی با روکش‌های مختلف تولید می‌شود.

کیانیان مسئول فنی کارخانه هم گفت: روزانه محصولات هر خط تولید در این واحد صنعتی از نظر کیفی و کمی آزمایش و کنترل می‌گردد.

از ابتدای امسال، هشت واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل در استان چهارمحال و بختیاری احیا شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: