به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، سردار "محمدرضا میرحیدری" ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک روز خبرنگار خاطرنشان کرد: خبرنگاران در دوران مختلف انقلاب، در راستای خدمت به جامعه تلاش کرده اند و در انعکاس اخبار، اطلاعات و آگاه سازی جامعه نسبت به تهدیدات و آسیب ها نقش آفرین بوده اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز خبرنگاران از افرادی هستند که نقش کلیدی در ارتباط با حفظ احساس امنیت جامعه دارند و درخصوص خنثی کردن توطئه های دشمنان و نظام استکباری نیز نقش بسیار مهم و بی بدیلی ایفا می کنند.

میرحیدری در ادامه به تشریح وضعیت امنیتی استان یزد پرداخت و گفت: با همدلی و همکاری همه دستگاه های امنیتی و مسئول، شاهد وضعیت امنیتی مطلوبی در سطح استان هستیم به نحوی که می توان گفت امروز استان یزد از امن ترین استان های کشور است.
 

کاهش انواع سرقت ها در یزد

فرمانده انتظامی استان یزد اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس این استان شاهد کاهش 18 درصدی سرقت مغازه، 10 درصدی سرقت منزل، 34 درصدی کیف قاپی، 25 درصدی اتومبیل و کاهش 7 درصدی سرقت های داخل خودرو هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین در سرقت های اماکن خصوصی یک درصد، جیب بری 33 درصد، کش روزنی 18 درصد، سرقت محموله های بزرگ 100 درصد و در سرقت احشام 21 درصد کاهش را داشته ایم.
 

کشف بیش از 12 تن مواد افیونی از ابتدای سال

میرحیدری ضمن اشاره به ماموریت های گسترده ماموران پلیس این استان علیه اشرار و سوداگران مرگ و عملیات اخیر ماموران پلیس این استان که منجر به انهدام باند بزرگ واردکننده موادافیونی شد افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با انهدام 18 باند موادافیونی بیش از 12 تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان کشف شده و 54 نفر از اعضای این باندها دستگیر شده اند.

شناسایی 155 نقطه حادثه خیز در سطح جاده ها

این مقام ارشد پلیس استان یزد با بیان اینکه در حوزه پلیس راه، 155 نقطه حادثه خیز شناسایی و رفع نقص آن در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده شاهد کاهش 2 درصدی آمار متوفیان تصادفات در سطح جاده های استان هستیم.

وی ضمن اشاره به افزایش تعداد فوتی های تصادفات داخل شهری گفت: یقینا مسئولیت خبرنگاران و نقش اصحاب رسانه در ارتباط با بهبود وضعیت موجود بسیار مهم و تاثیرگذار است.

سردار میرحیدری در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع از سوی ماموران پلیس و رسیدگی به موقع به مشکلات و رفع دغدغه مردم تصریح کرد: با نظرسنجی و ارزیابی های صورت گرفته، این استان از لحاظ میانگین احساس امنیت به خاطر حضور پلیس در سطح جامعه رتبه چهارم و همچنین در خصوص رفتار پلیس رتبه پنجم کشور را کسب کرده است.

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به حجم بالای خانه های مسافر در شهر یزد، گفت: متاسفانه خانه های مسافر و سوئیت ها در شهر یزد به راحتی به صورت اجاره کوتاه مدت در اختیار مسافران عبوری قرار می گیرد و این موضوع نیز باعث بروز برخی مشکلات در سطح استان شده است که شهروندان باید توجه بیشتری را به این مهم داشته باشند.

سردار میرحیدری در خاتمه ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم استان یزد با پلیس، گفت: چندین مورد از اطلاعات به موقع و صحیح مردمی باعث شد تا پلیس استان به موفقیت های چشمگیری دست یابد و از بروز جنایات مهمی پیشگیری شود.

در خاتمه این جلسه خبرنگاران و اصحاب رسانه سوالات خود را در حوزه های انتظامی از سردار میرحیدری مطرح و از همکاری مطلوب این فرماندهی با اصحاب رسانه و انعکاس سریع، دقیق و شفاف اخبار قدردانی کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: