به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از مهر، مهدی سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر اینکه تلاش سازمان نظام مهندسی ساختمان این است که عرصه را برای کسانی که تخلف می کنند، تنگ کنیم، اظهار داشت: قانون اختیارات بسیاری به این تشکل داده که تلاش ما به کارگیری دقیق این قوانین است. افرادی که ساختمان سازی می کنند، منفعت بسیار کسب می کنند و همین امر سبب شده در صنعت ساختمان، مافیا ایجاد شود.

وی در ادامه تصریح کرد: صنعت ساختمان سازی به راحتی می تواند مشکل اشتغال را حل کند اما هم از این موضوع غفلت شده و هم منفعت طلبان و سودجویان، اجازه نمی دهند این اتفاق رخ دهد.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی به مردم در زمینه اهمیت ساخت و ساز و کیفیت آن تاکید کرد: در این راستا با همکاری مشترک نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و راه و شهرسازی یزد، یک شبکه اطلاع رسانی جامع ایجاد شده و مجموعه برنامه هایی که روند ساخت و ساز در یزد را تغییر می دهد، اجرا خواهیم کرد.

تصریح کرد: تلاش ما این است که در صنعت ساختمان، یک زیست بوم جدید ایجاد کنیم تا بتواند ساماندهی بهتری به وضعیت ساخت و ساز بدهد و مردم نیز احساس آرامش و امنیت بیشتری در خانه های خود داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: