به گزارش برنا از اراک ، بهروز اکرمی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: فصل تابستان فرصت مناسبی است تا از روش های مناسب برای پیشگیری و آگاهی بخشی به این قشر استفاده شود.

وی اظهار داشت: بهزیستی، نیروی انتظامی و شورای مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در مرداد و شهریورماه اقدامات تاثیرگذاری برای حوزه دانشجویی و دانش آموزی استان طراحی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شواری مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی مختص شهرستان اراک نیست و فرمانداران شهرستان ها نیز در نشست های آتی این شورا شرکت و گزارشی از وضعیت اعتیاد و اقدامات پیشگیرانه ارایه دهند.

اکرمی افزود: آگاهی خانواده ها  از چگونگی برخورد با فرزند معتاد اندک است و این مهم نیازمند اطلاع رسانی توسط رسانه و شبکه های مجازی  است.

وی اظهار داشت: باید در این مهم از ظرفیت دهیاری ها و شهرداری ها استفاده شود تا از آمار معتادان در روستاها کاسته شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت:لازم است مرکز غربالگری تخصصی معتادان در استان راه اندازی شود تا خانوادها بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.

اکرمی افزود: بیشترین توان باید در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر صرف شود تا فرد معتاد نشود که در صورت ابتلا درمان کاری سخت و حتی غیر قابل جبران است.

وی اظهار داشت: باید مجموعه اقدامات شورای مبارزه با مواد مخدر به کاهش ورودی معتادان و افزایش خروجی ها باشد تا موفقیت حاصل شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آموزش فنی و حرفه ای و اشتغال پایدار اولین موضوع در پیشگیری از مواد مخدر است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: