به گزارش برنا از اراک ،  دکتر محمد جمالیان در نشست خبری با رسانه ها افزود: دانشگاه علوم پزشکی اراک از تامین اجتماعی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که با پرداخت آن می تواند با آن حجم زیادی از نیازها را برطرف کند.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگترین چالش هایی که دانشگاه های علوم پزشکی در بخش دولتی و خصوصی با آن مواجه هستند، مطالبات بیمه ای است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:پرداخت نشدن به موقع مطالبات باعث شده تا دانشگاه های علوم پزشکی در ارایه خدمات و دستمزد نیروها با مشکل مواجه شود.

دکتر جمالیان در ادامه افزود: نظارت بر فعالیت عطاری ها از وظایف دانشگاه علوم پزشکی اراک  نیست اما ،به علت رشد قارچ گونه این صنف و تهدیدی که برای سلامت شهروندان دارد، نظارت بر فعالیت آنان در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: جمع آوری یک لیتر شربت متادون، مقادیری قرص روان گردان،داروهای چاقی و لاغری از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی اراک در برخورد با عطاری های متخلف بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به زودی به استان مرکزی سفر خواهد داشت و اولویت برنامه ها در  این سفر طرح تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، بررسی مشکلات زیرساختی آموزش پزشکی و نیازهای اعضای هیات علمی استان است.

دکتر جمالیان افزود: ۲ هزار ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک نیاز است  و تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این طرح عمرانی بهداشتی هزینه شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: استان مرکزی ظرفیت تخصصی مطلوبی برای راه اندازی پیوند کلیه دارد که با ایجاد زیرساخت های فرهنگی امکان انجام جراحی در استان فراهم خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:تعامل شهری با حوزه درمان و پیشگیری ضعیف است و در بسیج فشار خون جمعیت شهری همکاری قابل پذیرشی در این بخش در استان نداشته است.

دکتر جمالیان افزود: تبلیغات در فضای مجازی همانند شمشیر دو لبه سلامت جامعه را مورد هدف قرار داده و برای کاهش آسیب باید آگاهی جامعه در بخش سلامت و بهداشت بهبود یابد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: