به گزارش خبرگزاری برنا از یزد،  محمد حسین ماجدی اردکانی با اشاره به این خبر افزود: در زمان گفته شده،این فرآیند،با همکاری و همزمان با ١١ استان دیگر کشور آغاز می شود.

وی ادامه داد: امسال که مصادف است با سال رونق تولید ،یکی از راه حل های آگاهانه مواجهه با تحریم های ظالمانه وضع شده توسط استکبار جهانی، اهمیت دادن و استانداردسازی محصولات دانش بنیان است.

دبیرکارگروه استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان یزد خاطر نشان ساخت: در این راستا سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی تفاهم نامه ای، شیوه نامه چگونگی اعطای نشان استاندارد "دانش نماد" را تهیه کرده اند که ادارات کل استاندارد ١٢ استان با همکاری پارک علم و فناوری آن را اجرایی می سازند.

ماجدی اردکانی در پایان گفت: استان یزد به عنوان یکی از مطرح ترین استان های صنعتی و معدنی کشور می تواند الگویی کارآمد برای این نشان را ارائه دهد،ضمن این که سازمان ملی استاندارد برای اجرایی شدن این فرآیند تسهیلاتی نیزدر نظر گرفته است.

شایان ذکر است،استان یزد ،به لحاظ ذخایر معدنی دارای مقام دوم کشوری و از نظر صنعتی در کشور در رتبه چهارم قرار دارد ضمن این که به لحاظ صادرات نیز،جزء 10 استان برتر کشور است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: