به گزارش برنا از اراک ، محمد جواد آذری جهرمی در جریان سفر به شهرستان ساوه در نشست بررسی مشکلات حوزه زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی این شهرستان،‌ افزود: تلفن ثابت برای حدود پنج هزار خانوار ساکن در شهرک های علوی،‌ عباس آباد و فانوس آباد ساوه تا سه ماه آتی متصل می شود.

وی اظهار داشت: تقویت آنتن دهی در هشت کیلومتر از اتوبان ساوه به سلفچگان و همچنین نوبران به اخترآباد به ۱۵ طول  کیلومتر از نیازهای زیرساختی جدی برای شهر صنعتی ساوه است و در این راستا نیز اقدامات عملیاتی ظرف سه ماه آینده صورت خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درخواست مسئولان ساوه برای تقویت پوشش اپراتورهای تلفن همراه در این شهر در دستور کار قرار می گیرد و ایجاد ۲ سایت بی تی اس همراه اول و ایرانسل به منظور  تقویت آنتن دهی در این شهر و بهبود خدمات فنی سه سایت موجود  ۹۰ روز آینده دنبال می شود.
آذری جهرمی افزود:‌ هزینه های مربوط به تامین تجهیزات و امورزیرساختی بهبود آنتن دهی  مسیر نوبران به اخترآباد حدود ۳۰ میلیارد ریال است که وزارت ارتباطات در تامین آن مشارکت می کند اما، از سوی استان نیز باید زمین و برق مورد نیاز فراهم شود تا نسبت به اجرای این طرح و رفع مشکل آنتن دهی  اقدام شود.

وی در پاسخ به درخواست ایجاد نمایندگی وزارت ارتباطات در ساوه،‌ گفت‌:‌ این وزارتخانه با حجم زیادی از ماموریت ها و گستردگی طرح های در دستور کار مواجه است و با توجه به محدودیت اعتباری دولت کوشیده تا  هزینه ها را کنترل کرده و توان گسترش واحدهای اقماری را در شرایط کنونی برای شهرستان ها  ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارتخانه ها باید کوچک سازی شوند بنابراین نمی توان منابع را در حوزه گسترش دفاتر شهرستانی هزینه کرد.
آذری جهرمی افزود: در راستای تکلیف مجلس شورای اسلامی برای کوچک سازی وزارتخانه ها در چند سال اخیر ۲ هزار نفر در این مجموعه بازنشسته شده و استخدام ها نیز تنها در ردیف های ضروری صورت گرفته است.

وی گفت: اولویت اساسی در وزارت ارتباطات رفع مشکلات حوزه روستایی  است و برای شهرستان ساوه اگر تا ۲ ماه آینده اطلاعات کامل و دقیقی از نیازهای زیرساختی مخابراتی و فناوری اطلاعات روستایی تهیه شود تا پایان سال ابر اساس برنامه ای هدفمند بهبود کیفیت خدمات در این مناطق محقق می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد:  وضعیت دیتای استان مرکزی مناسب نیست و به خصوص در حوزه شهرستان زرندیه گلایه های مردمی زیادی از کیفیت خدمات این حوزه دریافت می شود که باید اطلاحات لازم صورت بگیرد.