به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛  ایرج احمدی در نشست خبری به مناسبت روز ملی صنایع کوچک در محل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، با تاکید بر اینکه هیچ‌گاه و در هیچ زمینه‌ای به دنبال آمار سازی در بخش‌های مختلف نبوده‌ایم، افزود: اگر می‌خواهیم بهره‌برداری خوبی از افکار عمومی درزمینه‌های مختلف داشته باشیم، هیچ راهی جز انجام منظم و درست مقوله افکار سنجی نیست تا این سنجش به‌درستی در جامعه مخابره شده و بیانگر نماز واقعی صنایع کوچک باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان بابیان اینکه نزدیک به ۶ میلیون تن پسماند روی در زنجان وجود دارد، گفت: این پسماند ها به‌زودی تعیین تکلیف می شوند. یکی از اقداماتی که در برهه کنونی به‌عنوان اقدامات اولویت‌دار، مدنظر این شرکت است، سرمایه‌گذاری برای زمین‌های بلااستفاده است و اعتقاد راسخ به این مهم داریم که باید در شهرک‌های صنعتی زمین بلااستفاده نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در خصوص نحوه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی، تصریح کرد: خوشبختانه با برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان، زمینه‌ای فراهم شده است تا واحدهای تولیدی که با مشکل مواجه هستند، بتوانند تسهیلات خود را به صورت متمرکز از طریق سامانه بهین‌یاب دریافت کنند که برای این کار، کافی است به دبیرخانه این ستاد در سازمان صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان مراجعه کنند. یکی از افتخارات شرکت شهرک‌های صنعتی استان، کسب رتبه اول در زمینه جذب منابع استانی است که موفق به جذب ۳۰ درصد این منابع شدیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در ادامه با یادآوری اینکه سال گذشته به میزان ۲۳۰ میلیون دلار از واحدهای مستقر در شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، صادرات صورت گرفت، افزود: علاوه بر صادرات این مقدار محصول تولیدی از شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی، بیشترین حجم تولید و سرمایه‌گذاری را نیز توسط واحدهای تولید سرب و روی شاهد بودیم.

احمدی با تاکید بر اینکه بدون اینکه خواهان پرداخت هزینه‌هایی باشیم، نمی‌توان انتظار داشت که تغییر و توسعه‌ای صورت گیرد، ادامه داد: یکی از این هزینه‌هایی که به درستی باید پرداخت شود، موضوع زیست‌محیطی است؛ چرا که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان مشکلات زیست‌محیطی واحدهای سرب و روی را انکار کرد و این بدان معنی است که بین میزان تولید با میزان فشاری که به منابع وارد می‌شود، رابطه مستقیمی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: مشکلات زیست‌محیطی واحدهای سرب و روی غیرقابل انکار است. آمار حاکی از آن است که میانگین تعطیلی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان ۳ درصد کمتر از میانگین کشوری است و این میزان در استان ۱۷درصد بوده، در حالی که در کشور ۲۰ درصد است.