به گزارش برنا از اراک ، نایب رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی در حاشیه آیین آموزشی ارزیابی ساختمان ها، تعدیل اجاره بها، سرقفلی و حق کسب و پیشه که در دانشگاه اراک برگزار شد در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تفاهم نامه در راستای ارایه آموزش های تخصصی توسط دانشگاه اراک به کارشناسان این کانون در ۱۵ ماده تهیه و امضا شد.

«حمید مدنی» افزود:  کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی در این تفاهم نامه وظیفه معرفی افرادی که از شرایط لازم برای حضور و فراگیری آموزش های تخصصی که توسط دانشگاه اراک برگزار می شود را برعهده دارد.

وی ادامه داد: گواهی های صادره در دوره های آموزشی که توسط دانشگاه اراک برای کارشناسان کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی برگزار می شود پشتوانه امضای این کانون و مرکز تخصصی دانشگاه اراک را دارد.

نایب رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: دانشگاه اراک نیز بر اساس این تفاهم نامه وظیفه نظارت بر افراد معرفی شده نظارت های علمی بر برگزاری دوره های آموزشی را برعهده دارد.

مدنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی در یک اقدام فرهنگی و آموزشی برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی تخصصی با هدف ایجاد هم آرایی بین قضات مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: ارایه آموزش های تخصصی به کارشناسان رسمی دادگستری و فعالیت های تخصصی این افراد در حوزه های مختلف ، هم آرایی و آرای مشابه در بین قضات مختلف را رقم می زند.

نایب رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اجتماعی کارشناسان رسمی دادگستری در جامعه و نقش آنان در حل و فصل دعاوی حقوقی ارایه آموزش های تخصصی به این افراد نقش مهمی در رفع مشکلات حقوقی در جامعه به همراه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: