به گزارش خبر گزاری برنا در کردستان؛ سرکوت نجفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی یکی از هنرمندان و مداحان اهل بیت بود که سالها عمر خود را صرف مداحی و آموزش کرد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج عنوان کرد: این مداح اهل بیت در سال 1307 در خانواده ای متدین در شهر سنندج دیده به جهان گشود و در سن نوجوانی نزد پدرش به سیر و سلوک تصوف و عرفان ( طریقت قادری ) پرداخت.

وی افزود:مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی با شرکت در جشنواره های داخلی و خارجی نامی جاودانه برای خود برجای گذاشت تا جایی که به پدر دف ایران شهرت یافت.

نجفی خاطرنشان کرد: خلیفه میرزا آغه غوثی دارای نشان درجه یک هنری در بخش موسیقی عرفانی دف نوازی معادل دکترای هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

وی اعلام کرد: با هدف آشنایی بیشتر نسل امروزی با زندگینامه این هنرمند مستندی از زندگینامه وی تحت عنوان پرنده نادر تهیه و در حاشیه جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در پردیس سینما بهمن سنندج اکران خواهد شد.

وی تصریح کرد: مستند زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی به سفارش شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج و به کارگردانی ستار چمن گلی و تحقیق ویدا صالحی تهیه شده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: این مستند در 56 دقیقه به روایت زندگینامه این شخصیت برجسته و مصاحبه با بزرگان موسیقی در مورد وی پرداخته است.

نجفی اعلام کرد : این مستندد ساعت 18 پنج شنبه 24 مرداد ماه در سینما بهمن سنندج اکران خواهد شد.

مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی در سال 1386 به دیار حق شتافت.