به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ فتح اله حقیقی در ششمین جلسه ستاد انتخابات استان، برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند همچون ادوار گذشته را موضوعی ملی عنوان کرد و افزود: در این راستا باید از تمام توان دستگاه های اجرایی و اختیارات قانون انتخابات جهت تامین نیاز شعبات اخذ رای و شهرستان های استان استفاده نمود.

مقام عالی استان تصریح کرد: برگزاری صحیح انتخابات در این زمان که کینه های دشمنان ایران اسلامی به اوج خود رسیده، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد و کشور با تکیه به اتحاد مردم و با مشارکت حداکثری، انتخابات را برگزار خواهد کرد.

وی برگزاری قانونمند انتخابات با جلب حداکثر مشارکت عمومی را تکلیف اصلی مجریان انتخابات دانست و اظهار کرد: ارکان انتخابات باید در عمل بطور دقیق اجرا شود.

استاندار زنجان چهار اصل سلامت، رقابت، مشارکت و امنیت انتخابات را از ارکان اصلی این اقدام ملی برشمرد و خاطر نشان کرد: برای تضمین سلامت انتخابات باید میثاق ما قانون باشد و بی طرفی کامل را رعایت کنیم.

حقیقی، رعایت قانون از سوی تمامی ذی‌نفعان در انتخابات را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: فرمانداران و مجریان انتخابات باید با هرگونه تخلف از سوی ذی‌نفعان در انتخابات با قاطعیت و اقتدار برخورد نموده و اوضاع شهرستان ها و روستاها را مورد رصد کامل و دقیق قرار دهند.

وی تاکید کرد: باید اعتماد مردم را در زمینه رعایت قانون و بی طرفی مجریان از ابتدا تا انتهای مراحل برگزاری انتخابات جلب نماییم تا میزان مشارکت عمومی ارتقاء یابد.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: مدیران نیز باید با حضور بیشتر در بین مردم و کنترل بازار در کنار رصد مسائل اجتماعی به ویژه در فضای مجازی، نشاط اجتماعی را در سطح جامعه گسترش دهند و نگذارند که تخلفی از سوی کاندیداها روی دهد.

تسلط کامل فرمانداران بر اوضاع و اخبار شهرها و روستاهای هر شهرستان و ارائه به موقع گزارشات از دیگر تاکیدات مقام عالی استان بود و افزود: اعضای ستاد انتخابات باید جلسات کمیته های خود را به موقع برگزار نمایند، بر مسائل و مسئولیت های حوزه خود رصد دقیق و تسلط داشته باشند و آموزش قوانین و تغییرات آئین‌نامه ها باید به مجریان و عوامل برگزاری انتخابات ارائه شود.

استاندار زنجان افزایش و یا کاهش تعداد شعبات اخذ رای در انتخابات آینده نسبت به ادوار گذشته را منوط به بررسی نیازهای واقعی هر منطقه دانست و اضافه کرد: بر اساس جداول دقیق و مدونی باید نیازهای واقعی هر شهرستان به اقلام و نیروی انسانی متخصص انتخابات احصاء و بر اساس توانمندی های دستگاه های اجرایی استان در رفع این نیازها، اقدامات و هماهنگی های لازم صورت گیرد.

برگزاری جلسات مشترک اعضای هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی از دیگر نکات مورد تاکید مدیرعالی اجرایی استان بود و افزود: هریک از مراحل انتخابات، الزاماتی دارد که باید با دقت اجرا شود، مسائل پشتیبانی پیش‌بینی شود و مدیران مرتبط باید مصاحبه ها و اطلاع رسانی های خود را بطور هماهنگ با ستاد انجام دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: