به گزارش گروه استان های برنا؛ ابوالقاسم محمد زاده افزود: مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم استان وجود ندارد و با فعالیت کشتارگاه‌ها، امروز به اندازه کافی مرغ در بازار وجود دارد.

او درباره مشکلاتی که در زمینه توزیع مرغ گرم در روز‌های گذشته وجود داشت، بیان کرد: بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار کشور و با هماهنگی تولیدکنندگان مرغ کشور، هر کیلوگرم مرغ زنده هشت هزار و ۵۵۰ تومان، هر کیلوگرم مرغ در کشتارگاه ۱۲ هزار و برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت گذاری شد و ما نیز بنا بر ابلاغ صورت گرفته از مرغداران استان خواستیم که این قیمت‌ها را رعایت کنند.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: مرغداران استان گلایه داشتند که گرما برای تولیدشان مشکل ایجاد کرده و این قیمت نمی‌تواند برایشان به صرفه باشد.

محمدزاده عنوان کرد: دیشب جلسه‌ای با حضور مرغداران و صاحبان کشتارگاه‌ها برگزار شد و خودشان به این توافق رسیدند که امروز مرغ با قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

او با تشکر از همکاری مرغداران گفت: کشتارگاه‌ها دیشب فعال بوده اند و امروز به وفور مرغ وارد بازار استان شده است.

از حدود یک هفته پیش نارضایتی مرغداران از تعیین قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومانی برای مرغ، باعث شد که کشتارگاه‌ها فعال نباشند و مرغ گرم در بازار استان نایاب شود.

رئیس اتحادیه مرغداران استان بوشهر معتقد است هر کیلوگرم مرغ باید به قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسد تا مرغدار بتواند به ادامه تولید امیدوار شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: