به گزارش گروه استان های برنا؛ حمید کریمی مدیرکل ورزش وجوانان چهارمحال و بختیاری از حضور ۸۰۰ ورزشکار ۱۳ تا ۱۶ سال استان در دومین دوره المپیاد استعداد‌های برتر ورزش کشور خبر داد.

او با اشاره به اینکه دومین المپیاد استعداد‌های برتر در ۱۹ استان کشور در حال برگزاری است، اظهار داشت: براساس برنامه وزارت ورزش و جوانان، چهارمحال و بختیاری میزبان یک هزار و  ۱۰۰ ورزشکار مستعد در قالب دومین دوره المپیاد استعداد‌های برتر ورزشی کشور می‌شود.

کریمی با اشاره به اینکه رشته‌های کونگ فو دختران، وزنه‌برداری پسران و قایقرانی اسلالوم پسران، رشته‌هایی هستند که چهارمحال و بختیاری میزبان آن‌ها خواهد بود، تصریح کرد: این رقابت‌ها به ترتیب با ۴۹۸، ۴۵۴، و ۱۴۲ شرکت کننده از ۳۱ مرداد ماه تا ۴ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

او ادامه داد: در این دور از رقابت‌ها ۵۷ تیم ورزشی پسران و ۴۰ تیم دختران در ۴۰ رشته ورزشی برای حضور در جمع برترین‌های کشور در استان‌های مختلف به مصاف حریفان خود می‌روند.

کریمی یادآور شد: سال گذشته ۴۵۲ ورزشکار استان در نخستین دوره المپیاد استعداد‌های برتر ورزشی حضور داشتند که امسال با افزایش رشته‌های ورزشی تعداد ورزشکاران به ۸۰۰ نفر ارتقاء یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: