به گزارش برنا از اراک ، معصومه ابتکار در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران که تلاش دارد هرگونه مراوده و روابط اقتصادی را متوقف کند، توجه به معیشت، اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی شهروندان در اولویت برنامه های دولت است.

وی، با یادآوری رونمایی از سند ارتقای زنان و خانواده استان مرکزی ادامه داد: این سند در راستای افزایش عدالت که از جمله اهداف و مولفه های کلیدی انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبر معظم انقلاب است، تهیه و تدوین شده است. 
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: حق مردم در تعیین سرنوشت خود و عدالت جنسیتی از جمله عوامل تحقق عدالت اجتماعی بوده که همواره در دولت های مختلف جمهوری اسلامی مورد توجه قرار گرفته است.

ابتکار بیان کرد: دولتمردان با همه ظرفیت های خود برای تثبیت دولت مردم گرا و ریشه کن کردن فساد به میدان آمده اند تا اعتماد عمومی و جامعه را در کنار خود داشته باشد.

وی افزود: عدالت با فطرت بشر عجین شده است و در واقع حق انسان ها در تعیین سرنوشت خود از مصادیق واقعی عدالت است و در دولت نیز اصل حیاتی مردم سالاری همواره مدنظر قرار داشته است.

ابتکار گفت: عدالت جنسیتی در برنامه ششم توسعه کشور به صراحت مورد اشاره قرار گرفته است و از ابتدای دولت دوازدهم، عدالت جنسیتی در بخش های مختلف نیز تدوین شد.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: سند آموزش های قبل از ازدواج تدوین شده و براساس آن فراگیری، ۶ ساعت آموزش در این رابطه الزامی است.

وی ادامه داد: اجرای طرح ملی گفت و گوی خانواده، رفع اختلال در ارتباطات درون خانوادگی و رفع سوءتفاهم را دنبال می کند.

ابتکار گفت: توافق نامه ای با سازمان بهزیستی جهت حمایت از اورژانس اجتماعی منعقد شده و طرح های خودمراقبتی نیز در دستور کار است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: اگر خواهان بهره مندی از دختران، زنان و مادران با شاخص های سلامت روح و روان مناسب هستیم، باید برای ورزش دختران به صورت خاص برنامه ریزی شود.

ابتکار گفت: اجرای طرح مرخصی ۹ ماهه بارداری در حال تامین اعتبار است که باید تعیین تکلیف شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: