به گزارش گروه استان های برنا؛ حسین کلانتری اظهار داشت: در هفته دولت امسال از مجموع این طرح ها ۲۲۲ مورد به بهره برداری رسمی می رسند و ۳۰ پروژه نیز کلنگ زنی می شود.

وی افزود: از مجموع ۳۷ طرح حوزه اقتصادی، ۳۱ طرح آن افتتاح و عملیات اجرایی ۶ طرح باقی مانده شروع می شود.

کلانتری بیان کرد: با بهره برداری کامل از مجموع طرح ها در هفته دولت، بالغ بر سه هزار شغل در حوزه های مختلف ایجاد خواهد شد که نویدبخش آینده روشن برای کهگیلویه و بویراحمد است.

وی تصریح کرد: نرخ بیکاری در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه، یک درصد کاهش و نرخ اشتغال نیز یک درصد افزایش یافته است.

کلانتری عنوان کرد: زاگرس نشینان در گذشته فقط با کشاورزی و دامپروری شناخته می شدند و کمتر کسی باور می کرد که ۲۵ درصد نفت ایران در این استان تولید شود.

نماینده ارشد اجرایی استان افزود: این نقطه از کشور مورد عنایت مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۳ و توجه دولت های مختلف به ویژه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

کلانتری به ظرفیت های فوق العاده استان اشاره کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد با مساحت ۱۶ هزار کیلومتر مربع و جمعیت ۷۲۰ هزار نفری معادل یک درصد وسعت و یک درصد جمعیت ایران، هشت درصد منابع آبی و شش درصد جنگل های کشور را در برگرفته و ۲۵ درصد نفت کشور را نیز تولید میکند.

وی تصریح کرد: ظرفیت فوق العاده گردشگری و شرایط آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد به گونه ای است که در فصل تابستان محلی برای تفرج و سفر مردم استان های خوزستان، بوشهر و فارس است.

وی ابراز کرد: کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی از ظرفیت های استان به شمار می روند اما باید زیرساخت های لازم برای گردشگری در این منطقه را نیز فراهم کرد.

کلانتری از برنامه ریزی ها برای تهیه سند آمایشی متناسب با قابلیتهای استان خبر داد و گفت: تا زمانی که آمایش سرزمینی و مطالعات جامع کمی و کیفی در همه بخش ها انجام نشود نمی توان چشم اندازی را برای توسعه همه جانبه در نظر گرفت.

وی با اشاره به وضعیت توسعه اقتصادی مردم استان در حوزه مسکن، بهداشت و درآمد گفت: اقدامات موثری در حوزه بهداشت و درمان انجام شده گرچه توزیع امکانات در بخش هایی متوازن نیست.

کلانتری افزود: سرمایه گذاری های عظیمی در بخش گردشگری و گیاهان دارویی انجام شده که اشتغال زایی به نسبت خوبی را ایجاد خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یک هتل پنج ستاره در دست ساخت است و مجوز احداث یک هتل پنج ستاره دیگر در شهر یاسوج نیز در برنامه دولت قرار گرفته است.

کلانتری آینده کهگیلویه و بویر احمد را با توجه به قابلیت و ظرفیت های خدادادی آن بسیار درخشان و ممتاز دانست و گفت: این استان در دهه آینده در سطح کشور به شکل فوق العاده ای خواهد درخشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: