به گزارش گروه استان های برنا؛ سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه روز شنبه اظهار داشت: از این مجموع ۲ هزار و ۶۳۵ هکتار به شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ که بیش از ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد و بصورت مستقیم ایجاد می‌کند و از طرح های مهم درکشور است و ۲ هکتار  نیز به کارخانه جوجه کشی در جوار روستای کوهک اختصاص یافت.

محمود حسنی افزود: طرح شهرک شیلاتی پرورش میگوی  رودشور نقش بسزایی در اشتغال زایی، ارز آوری و رونق اقتصادی منطقه، حفظ ذخایر دریایی، استفاده بهینه از منابع آب و خاک، افزایش تولید و توان داخلی، استفاده بهینه از اراضی ملی استان بوشهر، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: تامین جوجه مرغداری های سطح استان و استان های همجوار، استفاده بهینه از منابع خاک و اشتغال‌زایی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی از عمده اهداف طرح کارخانه تولید جوجه یک روزه است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناوه گفت: این اداره در زمینه اجرای پروژه‌های شهرستان که درخواست داوطلبانه و خودجوش مردمی و کمک به اشتغال‌زایی می‌کند همواره استقبال و در اولویت خود قرار داده و آماده همکاری است.

وی بیان کرد:  یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در حفظ، احیا، پایداری و جلوگیری از تخریب  منابع طبیعی که مهم ترین معضلات قرن بیست و یکم به شمار می‌رود مشارکت موثر همگانی مردم در تمامی مراحل اجرای طرح های عام المنفعه و اشتغال‌زاست.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: