به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : در این دوره حدود سه تا چهار ماهه بیش از 30 نفر از دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سمنان از کشورهای عراق و نیجریه شرکت دارند .

دکتر علی اکبر نو رسیده با بیان اینکه گذراندن این دوره شرط ورود به دوره آکادمیک و تحصیل در دانشگاه سمنان است افزود : دانشجویان خارجی در این کلاسها با دستور زبان فارسی و مکالمه آشنا می شوند .

وی تصریح کرد : برگزاری این دوره ها در سه مرحله انجام می شود و در مرحله اول پس از پایان دوره آزمون برگزار و در صورت قبولی می توانند تحصیل را اغاز نمایند .

دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان گفت : در دوره بعدی اگر دانشجویی نمره لازم را کسب، اما هنوز مشکلی داشت با برگزاری دوره های غیر رسمی زبان فارسی وی تقویت خواهد شد .

دکتر نورسیده اظهار داشت : با طی این مراحل اگر باز هم مشکلی وجود داشت دانشجویان فارغ التحصیل و مسلط مثلا در رشته زبان عربی به عنوان مترجم همراه دانشجویان خارجی در کلاس درس و خوابگاه ها حاضر و ضمن برطرف شدن مشکلات علمی آنان برای فارغ التحصیلان این رشته ها هم کار آفرینی می شود .

وی با بیان اینکه دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی هستند افزود : اشاعه فرهنگ زبان فارسی  و نیز تسهیل در تحصیل دانشجویان خارجی از اهداف دانشگاه سمنان با توجه به نزدیکی به پایتخت است .

دبیر کمیته جذب دانشجویان خارجی دانشگاه سمنان با اشاره به اینکه در استان سمنان مرکز آموزش زبان فارسی فعال نبود و دانشجویان خارجی جذب دانشگاه های دیگر استانها می شدند گفت : دانشگاه سمنان به دنبال دریافت مجوز مرکزآموزش بین المللی زبان فارسی است تا تمام دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل ، حتی خارج از استان ، در دانشگاه سمنان زبان فارسی را اموزش ببینند .

به گفته دکتر نورسیده ، این دوره از سال آینده به مدت چهار ماه و از ماه مرداد آغاز می شود تا دانشجویان قبل از آغاز سال تحصیلی با زبان فارسی آشنا شوند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: