به گزارش برنا از اراک بهروز اکرمی در آیین تجهیز خانه های ورزش روستایی استان مرکزی در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک، افزود: طرح خانه های ورزش روستایی با استفاده از فضای‌های بلا استفاده موجود در روستاها و تجهیز آن ها به امکانات ورزشی، می‌کوشد نیازهای جوانان روستایی را به بهره گیری از امکانات ورزشی برآورده کند.

وی ادامه داد: تجهیز روستاها به امکانات ورزشی علاوه بر کمک به بهبودسلامت جامعه روستایی و ترویج و رونق بازی های بومی و محلی، در کشف و شکوفایی استعدادهای ورزشی در نقاط روستایی نیز موثر است چرا که ظرفیت های انسانی ارزشمندی در ورزش روستاها وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: کم تحرکی به عنوان یکی از عوامل تهدید سلامت جوامع انسانی است و تنها با ورزش است که می توان از رخوت و سستی و بیماری های متعدد رهایی یافت.

اکرمی اظهار داشت: توسعه ورزش در تمامی بخش‌ها گام نخست سلامت جامعه است وبرای دستیابی به این مهم نباید در انتظار تجهیزات فرصت ها  از کف برود بلکه باید در سایه خلاقیت با کمترین امکانات نسبت به این مهم توجه ویژه داشته داشت.

وی ادامه داد: اقدام اداره کل ورزش و جوانان در راستای تجهیز خانه های ورزش روستایی قابل تقدیر است اما دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی روستاها و تمامی استفاده‌کنندگان، باید نسبت به حفظ و نگهداری تجهیزات توجه ویژه داشته باشند چرا که این تجهیزات با منابع ملی و اموال بیت المال تهیه شده و باید قدر آن ها را بدانند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: