به گزارش برنا از اراک ، زهرا امینی در جمع خبرنگاران  افزود: در راستای حمایت از خانواده پنج قلوها در اراک با هماهنگی و پیگیری های بهزیستی استان مرکزی و با همکاری مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در آینده نزدیک این واحد مسکونی به والدین پنج قلوها واگذار می شود.

وی ادامه داد: دیدار از این خانواده به همراه مسئولان استانی با هدف جلب حمایت و تحویل شیرخشک، اهدای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال کارت هدیه و تحویل ماهیانه ۴۸ قوطی شیرخشک  از اقداماتی انجام شده حمایتی است و تحویل شیرخشک  با توجه به شرایط فرزندان تا بعد از یک سالگی ادامه دارد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تاکید کرد: ضمن اینکه تا قبل از یک سالگی هر ماه تعدادی شیرخشک از مرکز بهداشت اراک نیز به خانواده تحویل شده است.

امینی گفت: نداشتن سرپناه مناسب بزرگترین دغدغه خانواده این پنج قلوها بود که به طور موقت با پرداخت  ۶۰ میلیون ریال ودیعه مسکن کمک لازم در این راستا صورت گرفت و این مشکل به زودی با تحویل واحد مسکونی حل می شود.

وی افزود: برای خرید مسکن خانواده پنج قلو ۳۶۰ میلیون ریال توسط بهزیستی، ۵۰۰ میلیون ریال از سوی بنیاد علوی و ۱۰۰ میلیون ریال از سوی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان پرداخت شده اما، با توجه به افزایش قیمت مسکن هنوز این خانواده موفق به خرید سرپناه نشده بود.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: هر ۲ ماه یک بار مبلغ  ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از سوی بنیاد علوی تا سن دوسالگی فرزندان پنج قلو پرداخت می شود.

امینی گفت: موسسه مهرآفرین نیز در سال ۹۷ حمایت هایی به طور نقدی و غیرنقدی از این خانواده داشته است.

وی افزود: برای کاهش مشکلات این خانواده و با وجود آنکه در اختیار قرار دادن پرستار در دستورالعمل جامع حمایت های اجتماعی بهزیستی نیست، یک پرستار روزانه در کنار خانواده قرار گرفته است.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار داشت: پیشنهاد استفاده فرزند بزرگتر خانواده از امکانات  مهدکودک یا پیش دبستانی به صورت رایگان، ثبت خانواده در سامانه ارمغان سازمان بهزیستی و برقراری مبلغ  چهار میلیون ۱۶۰ هزار ریال کمک هزینه معیشت به طور ماهیانه از دی ماه سال ۹۷ از دیگر خدمات ارایه شده به این خانواده است.

امینی  ادامه داد: با وجود حمایت های انجام شده و با توجه به مشکلات، این خانواده همچنان برای داشتن شغل ثابت و مسکن شخصی نیاز به حمایت دارد.
وی گفت: خیرانی که مایل به کمک به خانواده پنج قلو ها هستند می‌توانند به شماره حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان مرکزی ۲۱۷۳۴۵۵۲۰۴۰۰۳ و شماره کارت حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان مرکزی  به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۰۱۴۰۳ کمک های خود را واریز کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: