آزاد حکمت در گفت و گو با خبرگزاری برنا در کردستان؛ با اشاره به اینکه برقراری ارتباط و فراهم ساختن زیر ساخت‌های ارتباطی در شهرستان‌های مرزی موجب رونق بخشیدن به صنعت گردشگری و توسعه اقتصادی استان می‌شود، اظهار کرد: با همین هدف، حدود ۹۰ درصد روستاها و اماکن شهرستان بانه دارای ارتباط شدند.

وی با اعلام این مهم که جذب گردشگر، ارتقای سطح فرهنگ عمومی، بالا رفتن میزان دانش و آگاهی جامعه، توسعه و استحکام رتبه اقتصادی استان و غیره را به دنبال دارد، افزود: شهر بانه و روستاهای  تابعه شهرستان بانه به عنوان ظرفیت و پتانسل‌های صنعت گردشگری یکی از عوامل مهم برای جذب مسافران داخلی و خارجی به شمار می‌روند.

وی عنوان کرد: از تعداد 192 روستای شهرستان بانه تعداد 172 روستا و اماکن آن دارای ارتباط و تعداد 165 روستا دارای تلفن خانگی هستند.

مدیرمخابرات منطقه کردستان عملکرد مخابرات منطقه کردستان در سه حوزه ثابت، سیار و دیتا را در شهرستان بانه تشریح کرد یادآور شد: خدمات تلفن ثابت به عنوان اولین و مقرون به صرفه‌ترین محصول مخابراتی در این شهرستان به مشتریان ارائه می‌شود که در حال حاضر از تعداد 55 هزار و 762 شماره منصوبه، تعداد 46 هزار و 276 شماره آن در شهرستان بانه با ضریب نفوذ 28 درصد مشغول بکار است.

حکمت بیان کرد: زیرساخت‌های لازم برای ارائه جدیدترین خدمات تلفن ثابت بر بستر دیگر در شهرستان بانه مهیا شده است که تعداد 130 مشتری SIPPHONE در این شهرستان، موید این مهم است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر خدمات FTTH در شهرستان بانه به 79 مشترک ارائه می‌شود که  ظرفیت‌سازی برای 41 هزار و 600 مشترک جدید FTTH با سرمایه‌گذاری کلان در سطح استان انجام شده است که مخابرات منطقه آماده واگذاری این سرویس به مشتریان جدید است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به وجود 22 هزار و 752 ADSL منصوبه در شهرستان بانه اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر تعداد 16 هزار و 380 مشترک از خدمات و مزایای سرویس ADSL بهره‌مند هستند.

حکمت به خدمات‌رسانی مخابرات در روستاها اشاره کرد وگفت: تعداد 44 روستای بانه از سرویس ADSL مخابرات استفاده می‌کنند.

وی خاطر نشان ساخت: با هدف ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات مخابراتی در شهرستان بانه، تاکنون 166 کیلومتر فیبر نوری کابلکشی شده است که برای انجام این عملیات اعتبار چشمگیری صرف شده است.

وی وضعیت پوشش‌دهی و خدمات تلفن همراه در شهرستان بانه را تشریح کرد و یادآور شد: با انجام پروژه‌ها و عملیات‌های لازم توانسته‌ایم همسو با سراسر دنیا آخرین تکنولوژی‌های موبایل یعنی نسل چهارم (4G) را در این شهرستان به مشتریان مخابرات ارائه دهیم که رضایت مشتریان و حتی مسافران از کیفیت مطلوب این خدمات بیانگر حسن انجام این مهم است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: درحال حاضر تعداد 60 سایت دارای تکنولوژی 3G و 40سایت دارای تکنولوژی 4G و 48 سایت BTS در شهرستان بانه نصب و راه‌اندازی شده‌اند.

حکمت با اعلام اینکه جلب رضایت و مشتری مداری از اولویت‌ها و استراتژی‌های شرکت مخابرات ایران و به تبع آن مخابرات منطقه است، اظهارداشت: در همین راستا اقدامات و برنامه‌های کارشناسی شده‌ای توسط این تیم کاری در منطقه تدوین شده است که برای رسیدن به آنها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

حکمت وجود 70 هزار و 363 شماره تلفن همراه در شهرستان بانه را از نشانه‌های تحقق اهداف مخابراتی دانست و خاطرنشان ساخت: این مجموعه تلاش دارد همگام با دنیا جدیدترین خدمات و محصولات مخابراتی را بر اساس موقعیت و توپوگرافی موجود به مشتریان همچون گذشته ارائه کند.

وی اعلام کرد: از مجموع شماره تلفن‌های همراه در شهرستان بانه تعداد 45 هزار و 836 شماره آن اعتباری و تعداد 24 هزار و 527 شماره دیگر آن دائمی هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: