به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ امیر جمشیدنژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: این سازمان در راستای رسالت کاری خود و همچنین رفاه حال دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید جلسات مختلفی جهت برنامه ریزی مناسب برای سرویس مدارس صورت گرفته است.

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته 200 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در قالب 18 شرکت برای سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید اختصاص یافته است.

 وی گفت: امسال سامانه سپند ( سامانه پایش ناوگان دانش آموزی ) هم راه اندازی شده و رانندگانی که قصد فعالیت بعنوان سرویس مدارس را دارند باید در مرحله نخست در این سامانه ثبت نام کنند.

جمشید نژاد افزود: رانندگان سرویس مدارس باید جهت ثبت نام در سامانه سپند مدارکی نظیر گواهی نامه، معاینه فنی خودرو، کارت ملی، یک قطعه عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوء پیشینه، بیمه شخص ثالت و کارت ماشین را ارائه کنند.

وی افزود: پس از ثبت نام در سامانه سپند صلاحیت و مدارک آنها توسط شرکتی که در آن فعالیت خواهد کرد مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید مدارک آن به این سازمان ارائه خواهد شد.

جمشید نژاد تاکید کرد: کارشناسان این سازمان مدارک راننده را بررسی کرده و در صورت تایید توسط این سازمان خودرو به همراه راننده به سازمان آموزش و پرورش جهت اختصاص سرویس مدارس معرفی خواهد شد.

وی عنوان کرد: علاوه بر اتوبوس و مینی بوس آژانس های تاکسی تلفنی هم در سرویس دهی به مدارس فعال هستند.

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج از افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس خبر داد و گفت: براساس مصوبات اخذ شده در سال تحصیلی جدید شاهد افزایش 12 الی 15 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: