نظام مرادی پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرگزاری برنا در کردستان گفت: توزیع کتاب های درسی مقاطع مختلف تحصیلی به شهرستان‌ها و مناطق ۱۶ گانه آموزش و پرورش استان آغاز شده است و در مقطع ابتدایی بیشتر از نیاز دانش آموزان تامین شده، تا در طول سال تحصیلی نیز با مشکل وجود نداشته باشد.

وی افزود: در مقاطع متوسطه اول و دوم نیز کتاب های مورد نیاز دانش آموزان در رشته های مختلف تامین شده است و کتب رشته های نظری و فنی و حرفه ای نیز در مدارس در حال توزیع است و دانش آموزان با مراجعه به مدارس و تحویل کدپیگیری خود کتاب هایشان را تحویل می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم سایر رشته ها نیز می توانند کتاب های مورد نیاز خود را از کتابفروشی های دارای مجوز استان تهیه کنند و آموزش و پرورش هیچ اجباری بر سیمی کردن کتاب ها و یا بر چسب زدن روی آنها ندارد و اگر اولیا خود خواهان این کار باشند باید هزینه ای مازاد بر قیمت تعیین شده کتاب پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچگونه کمبودی در زمینه کتاب های درسی دانش آموزان وجود ندارد و اگر مشکلی هم در این زمینه باشد مربوط به رشته های جدیدی است که امسال اضافه شده و امکان دارد برخی از کتاب‌ها یا چاپ نشده و یا زیرچاپ باشد و این مشکل فقط مختص استان نیست و کشوری است.

مرادی اضافه کرد: در مجموع با برنامه ریزی هایی که انجام شده است، روز اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس هیچ دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی بدون کتاب نخواهد بود.