نظام مرادی پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرگزاری برنا در کردستان گفت: توزیع کتاب های درسی مقاطع مختلف تحصیلی به شهرستان‌ها و مناطق ۱۶ گانه آموزش و پرورش استان آغاز شده است و در مقطع ابتدایی بیشتر از نیاز دانش آموزان تامین شده، تا در طول سال تحصیلی نیز با مشکل وجود نداشته باشد.

وی افزود: در مقاطع متوسطه اول و دوم نیز کتاب های مورد نیاز دانش آموزان در رشته های مختلف تامین شده است و کتب رشته های نظری و فنی و حرفه ای نیز در مدارس در حال توزیع است و دانش آموزان با مراجعه به مدارس و تحویل کدپیگیری خود کتاب هایشان را تحویل می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم سایر رشته ها نیز می توانند کتاب های مورد نیاز خود را از کتابفروشی های دارای مجوز استان تهیه کنند و آموزش و پرورش هیچ اجباری بر سیمی کردن کتاب ها و یا بر چسب زدن روی آنها ندارد و اگر اولیا خود خواهان این کار باشند باید هزینه ای مازاد بر قیمت تعیین شده کتاب پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچگونه کمبودی در زمینه کتاب های درسی دانش آموزان وجود ندارد و اگر مشکلی هم در این زمینه باشد مربوط به رشته های جدیدی است که امسال اضافه شده و امکان دارد برخی از کتاب‌ها یا چاپ نشده و یا زیرچاپ باشد و این مشکل فقط مختص استان نیست و کشوری است.

مرادی اضافه کرد: در مجموع با برنامه ریزی هایی که انجام شده است، روز اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس هیچ دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی بدون کتاب نخواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: