مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرگزاری برنا در کردستان با اشاره به وضعیت و شرایط جوی این استان، گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی، از امروز تا روز یکشنبه هفته آینده جوی نسبتا پایدار بر آسمان استان کردستان حاکم خواهد بود.

رحیم صدیقی ادامه داد: پدیده غالب طی این مدت رشد موضعی ابر و وزش باد خواهد بود که با گذشت زمان بر میزان این پدیده افزوده خواهد شد.

وی بیان کرد: پیش بینی می شود که رشد موضعی ابر و افزایش وزش باد در تمامی طول روز وجود داشته باشد ولی در زمان بعد از ظهر این پدیده رشد خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان افزود: همچنین بر اساس بررسی های صورت گرفته طی سه روز آینده دمای هوای استان کردستان دو تا چهار درجه کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیشتر ما شاهد کاهش دمای هوای استان در طول شب بوده ایم، عنوان کرد: پیش بینی می شود که این روند کاهش دمای هوای استان کردستان در طول روز نیز مشهود خواهد بود.

صدیقی گفت: پیش بینی می شود که طی روزهای آینده گرمترین نقطه استان کردستان شهرستان های سنندج و سروآباد دمای هوای ۳۳ درجه را تجربه خواهد کرد و در همین زمان خنک ترین نقطه استان کردستان نیز شهرستان های دهگلان، بیجار و دیواندره دمای هوای هفت درجه را پیش رو خواهند داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: