به گزارش گروه استان های خبرگزاری برنا؛ سکینه الماسی صبح امروز در نشستی که به منظور تسریع  در اجرای طرح‌ها و رفع موانع پروژه‌های در تعهد وزارت نفت در استانداری بوشهر برگزار شد، خواستار تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی جنوب استان بوشهر شد و اظهار داشت: پروژه‌های تعریف شده از سوی وزارت نفت برای رفع محرومیت‌های زیرساختی در جنوب استان بوشهر بسیار موثر بوده است و تا کنون شاهد تلاش‌های بسیاری از سوی مجموعه استان و وزارت نفت برای این مهم بوده‌ایم.

نماینده شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ٣١٩ پروژه تعریف شده تاکنون ٧٦ پروژه با اعتبار ١٤٨ میلیارد و ٢١٠ میلیون تومان در چهار شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی در همین رابطه افزود: هم‌اکنون با تلاش‌های مدیران کل استان و  مدیرکل نظارت بر طرح‌های نفت‌خیز جنوب ١١٠ پروژه عمرانی در جنوب استان بوشهر با اعتبار ٣٥٠ میلیارد و ٥٠ میلیون تومان در حال کار هستند که لازم است پروژه‌های مهم و حیاتی جهت بهبود وضعیت زندگی مردم زودتر تکمیل شود.

الماسی در رابطه با پروژه‌های در دست اجرا عنوان کرد: بزرگراه برکه چوپان-کنگان-دوراهک، تقاطع بنک و تقاطع بخش ریز و شهر انارستان تا دهه فجر با پرداخت پنج میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین تقاطع غیرهمسطح شهرک پردیس با اختصاص شش میلیارد تومان به‌زودی آغاز به کار می‌کند.

وی در رابطه با اسکله خورخان گفت: برای این اسکله تاکنون ٩ میلیارد ٦٠٠ میلیون تومان هزینه شده است و برای اتمام کار این پروژه به ٢٠ میلیارد اعتبار دیگر لازم است.

نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با جاده وفاق بیان کرد: این پروژه حیاتی مردم شهرستان دیر ٤٣ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با اختصاص ١٢ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت نفت این پروژه فعال خواهد ماند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: