به گزارش گروه استان های خبرگزاری برنا؛ عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تأکید بر آمادگی همه دستگاه‌های عضو مدیریت بحران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها بارش‌های پاییز و زمستان امسال کمتر از سال گذشته نیست.

فیلی به خسارت سیل ابتدای سال جاری اشاره کرد و افزود: در سیل فروردین خسارت کمتری به زیرساخت‌های استان در مقایسه با استان‌های لرستان و گلستان وارد شد، اما همین خسارت‌های اندک هنوز جبران نشده است.

او ادامه داد: مردادماه سال جاری اعتباراتی برای جبران خسارت سیل به استان اختصاص یافت که بخشی در قالب تسهیلات و بخشی برای بازسازی ابلاغ شد که با هماهنگی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این اعتبارات توزیع شد.

فیلی با اشاره به اینکه در حادثه سیل ابتدای سال نقاط ضعف زیادی داشتیم که باید رفع شود، اضافه کرد: بنا به پیش‌بینی هواشناسی، بارش باران‌های سیل‌آسا در فصل پاییز دور از انتظار نیست و باید از تجربیات بهار ۹۸ در حادثه سیل استفاده شود.

معاون امور عمرانی استاندار استان بر آمادگی شهرداران برای ایام بارش‌ها تأکید کرد و گفت: کانال‌ها و آبراهه‌های سطح شهر باید پاکسازی شود و شهرداران در خصوص پاکسازی آبراهه‌ها و لایه‌روبی کانال‌ها اقدام کنند تا در صورت بارش‌های شدید، شاهد وقوع خسارت نباشیم.

فیلی بر آمادگی دستگاه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس تأکید کرد و افزود: امکانات دستگاه‌ها متناسب با نیاز شهرستان‌ها توزیع شود، ضمن اینکه یکی از مشکلات کمبود ماشین‌آلات راه و شهرسازی است.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر آمادگی همه دستگاه‌های عضو مدیریت بحران استان در آستانه فصل پاییز تأکید و بیان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها بارش‌های امسال کمتر از پارسال نیست لذا دستگاه‌ها آماده خدمات‌رسانی به مردم در زمان بارش‌ها باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: