آمار دقیق کل شهدای جنگ تحمیلی به تفکیک استان‌ها +جزییات

آمار دقیق کل شهدای جنگ تحمیلی به تفکیک استان‌ها +جزییات

تعداد دقیق آمار کل شهدای جنگ تحمیلی به تفکیک استان‌های کشور به شرح ذیل است .

به گزارش برنا؛ با یورش نیروی زمینی و همچنین نیروی هوایی رژیم بعث عراق به ده فرودگاه نظامی و غیرنظامی کشورمان در تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ آغاز شد. این یورش صدام  موجب شد تا نیرو‌های مسلح ایران از ارتش، سپاه و بسیج تا نیرو‌های داوطلب مردمی و عشایر برای دفاع از  خاک میهن وارد عمل شوند.

این جنگ با وجود آنکه صدام و حامیان او تصور می‌کردند، در مدت بسیار کوتاهی با پیروزی عراق خاتمه خواهد یافت با پایداری و رشادت ایرانیان به جنگی طولانی تبدیل شد که پس از جنگ ویتنام دومین جنگ طولانی در قرن بیستم لقب گرفت.

در این جنگ تعداد ۱۹۶۸۳۷ تن از هوطنان ما شهید شدند که ۱۰۱۹۶ تن از آن‌ها شهدای حملات هوایی و موشکی به شهر‌های ایران بودند. بیشترین تعداد شهدا مربوط به استان‌های اصفهان با ۲۱۸۰۷ شهید، تهران ۲۰۳۱۵ شهید و خراسان رضوی با ۱۵۱۳۸ شهید بودند.

در ادامه تعداد آمار شهدای جنگ تحمیلی کشورمان  به تفکیک استان‌های مختلف را مشاهده می‌کنید:

آمار شهدای جنگ تحمیلی به تفکیک استان ها + عکسنوشته

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

 • علی حسین

  یاد و خاطره شهدا تا ابد زنده خواهد ماند خوشا به حال شهدا که راهشان راانتخاب کردند و به شهادت رسیدند و از دست خیانت کاران به سرافکندگی بده کاری دچار شدیم که باید بسوژیم و بسازیم تا روز ها بگذرد

  • حسین باباي

   من زنده هستم الان تو عراق هستم تو زندان این گوشی را بجوندم تا به شما ایرانی ها خبر بدم که من تو عراق هستم اون که شما بردن جسد من نیست

 • شهید حسین باباي

  من شهید حسین باباي هستم زنده بیایید به خواف من زنم هم بیارن

 • حسین باباي

  من زنده هستم تمام

 • ناشناس

  روح شهدا شاد

پربیننده‌ترین اخبار گوگل نیوز

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گوگل نیوز

اخبار برگزیده