به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری برنا؛ احد جمالی، در جلسه مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: یکی از شاخص های توسعه یافتگی ملت ها افزایش سمن ها در آن جوامع است اما با این وجود هنوز دستگاه ها و نهاد های اجرایی این استان از نقش سمن ها و ضرورت حضور آنها آگاهی ندارند.

وی افزود: سمن ها با ایجاد نقش یاری گر، پلی میان مردم و مسئولان هستند و بر خلاف عقیده برخی ها که نقش سمن ها را دخالت گری در امور می دانند، می توانند رفع کننده بسیاری از معضلات موجود در جامعه باشند.

جمالی بیان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی و نهاد های این استان ملزم به همکاری بیش از پیش با سمن ها خواهند شد زیرا که این سمن ها سوپاپ های اطمینان سلامت جامعه هستند.

وی عنوان کرد: این سمن ها بدون هیچگونه چشم داشتی به صورت خود جوش در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های خود را آغاز کرده اند و نیاز دارند که به صورت جدی حمایت شوند.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سازمان ها و اداره های کهگیلویه و بویراحمد موازی کاری های بسیاری در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارند که در این حیطه ستاد مبارزه با مواد می تواند نقش مهمی در همسو کردن و هم افزایی دستگاه های متولی داشته باشد.

وی ابراز داشت: پژوهش های متعددی در حوزه اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر انجام شده اما تاکنون به دنبال خروجی های مناسب آن ها نرفته ایم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ظرف سه سال گذشته افزون برای ۱۰۰ نفر بهبود یافته در این استان اشتغال ایجاد شده است.

ناصر رضایی افزود: سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در زمینه های مختلف از جمله اشتغالزایی به بهبود یافتگان کهگیلویه و بویراحمد ارائه شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: