به گزارش گروه استا‌ن‌های خبرگزاری برنا؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: کوهنوردان پس از صعود به قله کلونچین شهرستان کوهرنگ، قرار بود جمعه پنج مهر به محل مراجعت کنند، که با مراجعت نکردن به محل به جمعیت هلال احمر شهرستان اطلاع رسانی شد.

سیداحمد مرتضوی فرد افزود: با بازنگشتن کوهنوردان بلافاصله تیم امداد کوهستان با پنج نجاتگر به محل اعزام و موفق به پایین آوردن کوهنوردان شدند.

وی گفت: سه کوهنورد دیگرکه مسیربازگشت را گم کرده بودند و یکی از آن‌ها در مسیر حرکت دچار مشکل شده بود با تلاش امدادگران به پایین کوه منتقل شد.

مرتضوی گفت:: ارتفاعات زرد کوه بختیاری بویژه قله کلونچین در درجه اول نیاز به راهنما در مسیر دارد و بدلیل ارتفاع بالا و وجود سرمای زیاد نیاز به ابزار لازم از جمله وسایل شب مانی دارد که توجه به این نکته می‌تواند جان کوهنورد را تا حدودی تضمین کند.عملیات نجات کوهنوردان یاسوجی بیش از ۱۶ ساعت طول کشید.

قله کلونچی بلندترین قله رشته‌کوه زردکوه بختیاری از منطقه کوهستانی زاگرس مرکزی است که در استان چهارمحال و بختیاری، شهرستان کوهرنگ و مرز دو بخش مرکزی و بازفت قرار گرفته‌است. مسیر رایج صعود از آن از شهر چلگرد آغاز می‌شود

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: