به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم افتتاح سالن ورزشی روستای مالوجه از توابع شهرستان قروه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر به صورت همزمان در سراسر کشور با بیان این مطلب اظهار داشت: امیدواریم نسبت به رفع مشکلات بخش راهها و آب آشامیدنی بخش دلبران اقدامات لازم به عمل آید.

وی افزود: همچنین در بخش تامین آب آشامیدنی در بلند مدت و با برنامه ریزی صورت گرفته از محل سدهای اطراف آب شرب مردم تامین می شود.

مرادنیا خاطر نشان کرد: خوشبختانه با توجه به ظرفیت های فراوان منطقه در بخش کشاورزی در چند سال اخیر از محل اعتبارات ملی و استانی تسهیلات قابل توجهی به متقاضیان پرداخت شده که قطعا در آینده شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنانش ابراز داشت: در حوزه اشتغال روستایی نیز دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات مناسب نیز برای حمایت از رونق تولید و اشتغال در مناطق روستایی به عمل آورده است.

وی گفت: مسلما با رونق تولید روستایی شاهد افزایش سرانه درآمد سرانه مردم در مناطق روستایی و شهری استان خواهیم بود که این موجب تحقق اهداف توسعه پایدار استان می شود.

مرادنیا تصریح کرد: باید به این نکته توجه کنیم که خودکفایی و خوداتکایی به توسعه بخش کشاورزی و نیز صنعت به خصوص در عرصه کشاورزی موجبات رشد و توسعه روستاها را فراهم می کند که در نهایت با ایجاد اشتغال در روستاها بستر مهاجرت معکوس به روستاها و ماندگاری در این مناطق  تحقق می یابد.

وی اذعان داشت: خوشبختانه با تلاش های به عمل آمده تخصیص سهمیه آب برای بیش از 96 هزار هکتار از اراضی و باغات استان با حمایت ریاست محترم جمهوری و نیز معاون اول محترم ریاست جمهوری تحقق یافت که قطعا این امر زمینه ساز رشد همه جانبه استان را مهیا می کند.

استاندار کردستان در پایان گفت: در واقع دولت با همه توان خدمتگذار مردم است و اعتقاد و باور دولت بر این است باید بسیار بیشتر به مردم خدمت رسانی شود که در این راه قطعا مدیران خدوم و تلاشگر استان تلاش خود را برای خدمت بهتر به مردم شریف استان مضاعف خواهند کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: