به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ «حمیدرضا دوست محمدی» امروز و در گفت و گویی افزود: این پروژه ها در قالب مجتمع‌های گردشگری، هتل‌ها، مراکز اقامتی و پذیرایی و ... است.

وی با اشاره به اینکه 9 واحد بوم گردی در سالجاری افتتاح شده است، گفت: با راه اندازی این اقامتگاه‌ها  شرایط اشتغال 26 نفر در استان فراهم شده است.

دوست محمدی با اینکه در حال حاضر 81 اقامتگاه بوم گردی در استان سمنان فعال است، افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون هفت موافقت اصولی  با ظرفیت اقامت 76 نفر صادر شده است.

وی با اشاره به فعالیت 30 تشکل غیر دولتی در استان سمنان، گفت: در این مدت 2 میلیارد و 742 میلیون ریال تسهیلات به این تشکل ها پرداخت شده است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از برگزاری 11 دوره آموزشی در شش ماهه اول سالجاری و ویژه فعالان گردشگری استان خبر داد و گفت: 469 نفر در این دوره‌ها آموزش دیدند که این آمار نسبت به شش ماهه مشابه سال قبل 23 درصد رشد یافته است.

وی در خصوص آمار گردشگران داخلی و خارجی نیز گفت: 726 هزار و 46 گردشگر داخلی و یک هزار و 727 گردشگر خارجی در شش ماهه نخست امسال از استان سمنان بازدید کردند.

دوست محمدی با اشاره به اینکه 709 هزار و 49 گردشگر داخلی و سه هزار و 92 گردشگر خارجی در سال گذشته از استان سمنان بازدید کردند، افزود: در سال گذشته یک هتل چهار ستاره و 22 اقامتگاه بوم گردی در استان افتتاح شد.

وی از صدور 25 موافقت اصولی در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشته 15 دوره آموزشی ویژه فعالان گردشگری استان برگزار شد و 916 نفر موفق به شرکت در این دوره ها شدند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: با بهره برداری از پروژه های افتتاحی در حوزه گردشگری در سال گذشته، شرایط اشتغال 30 نفر فراهم شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: