به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی،امیر حسین بهداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خرید گوشتی که در کارخانه هابه صورت بهداشتی بسته بندی شده است بلامانع است و یا از گوشتی که در حضور خود مشتری چرخ می شود استفاده کنند.

وی  با اشاره به آمار معدوم سازی مواد و فرآورده‌های دامی غیربهداشتی گفت: در سال ۹۴ حدود ۳۱۸ تن، در سال ۹۵ حدود ۳۸۸ تن، در سال ۹۶ حدود ۴۸۰ تن و در سال ۹۷ حدود ۳۲۳ تن مواد و فرآورده‌های دامی غیربهداشتی در استان کشف و معدوم سازی شد که کاهش ۱۵۰ تنی معدوم سازی، نشان از نتیجه بخش بودن اقدامات این اداره کل در برخورد با تخلفات است.

وی ادامه داد: در سال جاری لاشه ۹ اسب بیمار و ۲ الاغ کشتار شده در استان که در بین مردم توزیع شده بود توسط کارشناسان این اداره کل کشف شد و دستگاه قضایی علاوه بر ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی، حکم ۸ سال زندان برای متخلفان صادر کرد.

وی به معدوم سازی شیر غیرقابل مصرف اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ بیش از ۲۸۰ تن شیر که بار میکروبی بیش از حد مجاز داشت، معدوم شد.

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی وی با اشاره به مسئولیت خطیر این سازمان در راستای حفاظت از سلامت و نقش نظارتی آن گفت: از نظر ساختار اداری مسئولیت ها با اعتبارات و ساختار ما همخوانی ندارد از این رو با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی با اشاره به افزایش تعداد سگ ها و گربه های ولگرد در سطح شهر تبریز داشت و گفت: احتمال آلودگی سگ ها و گربه های ولگرد زیاد است از این رو انتظار داریم سازمان های متولی در خصوص جمع آوری و ساماندهی آنها اقدامات جدی تری انجام دهند و ما میز آماده همکاری مشترک هستیم.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش ۴۶ درصدی بیماری تب مالت در استان افزود: کاهش بیماری‌های دام و طیور نشانه افزایش مراقبت بیماری‌های دامی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: