به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ هیات فوتبال استان کردستان یکی از هیات های درآمد زا در میان هیات ورزشی استان در سالیان گذشته همواره درگیر حاشیه های بسیاری بوده است.

هیاتی که جدا از درآمد زایی در دو دهه اخیر تنها به صورت آزمایش و خطا مدیریت شده و پیشرفت چشم گیر و قابل قبولی را از نظر اهالی ورزش شاهد نبوده است.

رئیس کنونی هیات فوتبال کردستان بیش از یک دهه است که در این هیات به عنوان دبیر و رئیس حضور دارد و می بایست آزمایش و خطا های خود را پشت سر گذاشته باشد اما همچنان می بینیم که فوتبال استان غیر از درجا زدن اتفاق جدیدی را رقم نزده است.

با پایان دوره دوم ریاست رضا رحمانی انتخابات این هیات طبق شنیده ها مقرر شده است در اواسط مهر ماه با حضور رئیس فدراسیون برگزار شود.

برای این انتخابات هفت نفر از جمله فرهاد خاطرویسی، رضا رحمانی، اقبال زارعی، بهزاد ساعدی، مهدی حسام شریعی، فریدون غفاری و فرید مبارکی ثبت نام کرده بودند که فدراسیون فوتبال تنها صلاحیت رحمانی و حسام شریعتی را برای این پست تایید کرد.

هرچند مدیر کل ورزش و جوانان نیز خواستار انتصاب سرپرست برای این هیات بود اما مهدی تاج که یکی از حامیان رضا رحمانی است با این درخواست موافقت نکرد و آیین نامه فدراسیون را ملاکی برای ادامه فعالیت رحمانی قرار داد و انتصاب سرپرست هیات را لازم ندانست.

پس از این کانون پیشکسوتان فوتبال شهرستان سنندج که هیات مدیره آن متشکل از بیژن ذوالفقارنسب، کیانوش سلطانپور، سیروس علیمحمدی، فرهاد شریف پور، عابد خورشیدی، پرویز داراب پور، مهدی معین افشار، مهدی حسام شریعتی و همایون پویان فر است در نامه ای رسماً خواستار استعفا رضا رحمانی از این پست و انصراف از انتخابات هیات فوتبال شدند اما در مقابل هیات کنونی فوتبال از اقدامات خود در این سالها با تنظیم جوابیه ای دفاع کرد.

اداره کل ورزش و جوانان روز سه شنبه 9 مهر ماه جلسه ویژه ای را تحت عنوان بررسی وضعیت هیات فوتبال کردستان در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل داد که پس از آن با واکنش دیگر کاندیدا هیات فوتبال یعنی مهدی حسام شریعتی روبه رو شد و حتی منجر به انصراف او از شرکت در انتخابات شد.

حسام شریعتی که مدیریت شهرداری سنندج را در کارنامه خود دارد نامه انصراف خود را شب گذشته در اختیار رسانه ها گذاشت و از مهندسی شدن انتخابات و برگزاری انتصابات خبر داد و به همین دلیل از شرکت در این آیین انصراف داد تا این انتخابات به صورت تک کاندید برگزار شود.

مشخص نیست که تلاش برای ماندن در هیاتی که این همه اختلافات را در خود دارد و بیشتر اعضا آن مخالف حضور رئیس کنونی هیات فوتبال هستند برای چیست.

نه تنها مدیریت کنونی هیات فوتبال حتی بسیاری از پیشکسوتان فوتبال استان نیز به اختلافاتی دامن می زنند که نه تنها سودی برای این هیات، ورزش و فرزندان این دیار ندارد بلکه تنها آنها را از گردونه اصلی فوتبال کشور دور خواهد کرد.

استان کردستان هم اکنون از نظر زیرساخت های ورزشی علل خصوص رشته فوتبال رنج می برد، این استان تیمی در سطوح بالای کشور ندارد و تنها به تمرکز در بخش پایه بسنده کرده است این موضوع خود می تواند باعث نخبه سوزی و عدم پرورش استعداد ها شود.

هیات فوتبال استان کردستان نیازمند درگرگونی های بسیاری است تا بتواند خود را به سطح مطلوب کشور برساند و هر کسی با هر گرایش و تفکری در راس هیات فوتبال استان کردستان قرار گیرد باید دیدگاهی رو به جلو داشته باشد و با بهره گیری از نیرو های جوان بتواند فونداسیون این رشته را از نو در استان بسازد.

فرزندان این استان پتانسیل و ظرفیت لازم برای درخشیدن در سطوح اول ایران و حتی جهان را دارند اما باید زیر ساخت ها را آماده و از آنان حمایت کرد و با دیدگاهی مدرن برنامه ریزی ها را انجام داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: